CIĘŻKI WYJAZD

W XVII kolejce sezonu 2017/18 Alabaster zagra wyjazdowy mecz w Urzejowicach z miejscowym Promykiem. Będzie to jeden z najcięższych wyjazdów w sezonie. Nasz najbliższy rywal to spadkowicz z klasy okręgowej. W rundzie jesiennej na stadionie w Łopuszce Wielkiej biało-niebiescy nie bez trudu wygrali 4:3. Bramki dla naszej drużyny zdobywali wtedy kolejno Kacper Skóra, Marcin Krzysztyniak, Damian Zając i Dominik Futoma. W tabeli piłkarze z Urzejowic zajmują 5. miejsce z dorobkiem 29 punktów, podopieczni Grzegorza Liszki są wiceliderem i mają o dziewięć punktów więcej. Przed tygodniem Promyk pokonał drużynę Błyskawicy Rozbórz 2:1, Alabaster również wygrał - 5:1 ze Startem Mirocin. Ostatni mecz ligowy obu drużyn na stadionie w Urzejowicach odbył się 30 października 2005 roku w ramach rozgrywek B klasy, Promyk wygrał 5:1. W tym sezonie najwięcej bramek (14) dla ekipy spadkowicza zdobył Sylwester Wota, lecz ten zawodnik w zimie zmienił klub na Zorzę Zarzecze. Osiem razy bramkarzy pokonywał Jakub Wąsacz i to on jest najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentującym obecnie barwy Promyka. Spotkanie Alabastru z Promykiem zapowiada się najciekawiej z wszystkich w XVII kolejce, na pewno nie zabraknie emocji. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16.