CZAS NA POGROMCĘ LIDERA

Po tygodniu odpoczynku piłkarzy Alabastru czeka kolejny meczowy maraton, w ciągu sześciu dni rozegrają trzy mecze. W niedzielę czeka nas konfrontacja z Gorliczanką Gorliczyna, w środę zaległy mecz z Sanem Gorzyce, a w sobotę pojedynek z UNUM Babice. Nasz najbliższy rywal zajmuje 11. miejsce w tabeli gromadząc dotychczas 17 punktów. Biało-niebiescy pozostają na najniższym stopniu podium. W poprzedniej kolejce Alabaster wygrał z ekipą Majdanu Sieniawskiego 2:1. Gorliczanka natomiast dokonała nie lada wyczynu pokonując na własnym boisku lidera z Grzęski 2:0. Jesienne starcie podopiecznych Grzegorza Liszki z drużyną z Gorliczyny zakończyło się totalną deklasacją. Gospodarze wygrali 5:0, a do siatki trafiali Dariusz Wiącek, Damian Zając, Dawid Malik i dwukrotnie Marcin Futoma. Najlepszym strzelcem Gorliczanki w tym sezonie jest Łukasz Wojtas, który sześć razy trafiał do siatki. Ostatni mecz obu drużyn na stadionie w Gorliczynie odbył się 4 września 2016 roku, Alabaster wygrał wtedy 3:1. Niedzielny mecz zaplanowano na godzinę 17.