IDZIE NOWE

Przerwa zimowa w przeworskiej Klasie A powoli dobiega końca. Nadchodząca runda wiosenna będzie dla naszego klubu najbardziej rewolucyjną od czasów awansu z Klasy B. Wybrany na początku roku nowy zarząd Alabastru zdecydował o zakończeniu wieloletniej współpracy z trenerem Grzegorzem Liszką, którego zastąpił Łukasz Hołub. 38-letni coach piłkarskie szlify zbierał w MKS-ie Kańczuga, a w trakcie barwnej kariery grał także dla takich klubów jak San Gorzyce czy Iskra Cieszacin Wielki. Najbardziej jednak znany jest z występów w Starcie Mirocin, gdzie grał i trenował w ostatnim czasie. Wkład Grzegorza Liszki w rozwój klubu nie tylko na boisku, ale także poza nim pozostaje nieoceniony. Zwieńczeniem jego pracy był awans do Klasy A w sezonie 2014/15 oraz późniejsze utrzymanie drużyny w jej czołówce. Na poziomie Klasy A Grzegorz poprowadził zespół w 156 spotkaniach, wygrywając 96 razy, remisując w 21 potyczkach i notując porażki w 39 meczach. Bilans bramkowy w tych spotkaniach to 394:221, a najlepszy wynik pod wodzą trenera Liszki Alabaster osiągnął w sezonie 2017/18 zajmując drugie miejsce w tabeli.

Pod okiem nowego szkoleniowca biało-niebiescy treningi wznowili 28 stycznia. Doszło także do niemałej rewolucji kadrowej, w pierwszym zespole pojawiło się sporo juniorów oraz wychowanków. Z klubu odeszli: Dominik Futoma (Promyk Urzejowice), Kamil Dziedzic (Błyskawica Rożniatów), Mateusz Jóźwiak (MKS Kańczuga) oraz Kamil Sitek (prawdopodobnie Gacovia Gać), nie trenują także Michał Trzyna i Marek Przepłata. Gołym okiem widać, że nasz zespół jest w fazie przebudowy.

Rundę wiosenną sezonu 2021/22 Alabaster rozpocznie wyjazdowym meczem z UNUM Babice. Przypomnijmy, że biało-niebiescy na półmetku sezonu zajmują 4. miejsce z dorobkiem 27 punktów. Niedzielni rywale plasują się aktualnie na dwunastej pozycji, gromadząc w rundzie jesiennej jedenaście punktów. W ostatniej jesiennej kolejce biało-niebiescy nieoczekiwanie ulegli Zorzy Jagiełła 2:3 natomiast UNUM zremisował bezbramkowo z Ostrovią Wola Buchowska, później jednak wynik meczu zweryfikowano jako walkower na niekorzyść klubu z Babic. Poprzedni mecz Alabastru z UNUM na stadionie w Babicach odbył się 20 czerwca 2021 roku, goście wygrali 3:2. 15 sierpnia 2021 roku zaś miało miejsce ostatnie bezpośrednie spotkanie obu zespołów, biało-niebiescy wygrali 3:0 po trafieniach Piotra Chmury, Michała Jędryki oraz Bartosza Dziedzica.

Trudno wskazać faworyta niedzielnego spotkania, wiadomo jednak, że nasz klub czeka niełatwy okres przejściowy, w trakcie którego o zwycięstwa może być znaczniej trudniej niż dotychczas. Początek meczu o godzinie 15 na stadionie w Babicach.