JEDNOBRAMKOWA PORAŻKA

Nie zawsze piłka nożna jest sprawiedliwa i tak było również w niedzielne popołudnie na stadionie w Rozborzu. Więcej z gry mieli biało-niebiescy, jednak to gospodarze zdołali strzelić jedyną bramkę w tym meczu.

Pierwsza połowa to wyraźna przewaga podopiecznych Grzegorza Liszki, którzy często oddawali strzały na bramkę, ale ich próby zwykle były niecelne. Błyskawica oprócz pomysłowo wykonywanych rzutów rożnych nie zagroziła bramce strzeżonej przez Aleksandra Krzana. W 26. minucie najbliżej zdobycia gola w tym meczu był Marcin Futoma, w sytuacji sam na sam trafił w słupek, a dobitkę zmierzającą do bramki wybili obrońcy. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Na początku drugiej części groźny strzał z dystansu oddał Arkadiusz Zięba. Po godzinie gry to gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie, a gola strzelił Dawid Dec. Kolejną groźną sytuację miejscowi mieli już chwilę później, lecz świetnie interweniował golkiper Alabastru. Na kwadrans przed końcem meczu kontuzji ręki doznał Aleksander Krzan i miejsce między słupkami musiał zająć Artur Koba. Warto zaznaczyć, że w tej sytuacji sędzia główny nie użył nawet gwizdka, arbiter nie panował nad wydarzeniami na placu gry, a dyskusje z piłkarzami szybko kończył żółtymi kartkami. W końcówce napór przyjezdnych wzrósł, a najbliżej wyrównania byli Futoma oraz Zając. Niestety gospodarze dowieźli skromne prowadzenie do końca spotkania i Alabaster doznał trzeciej porażki w tym sezonie. Wydaje się, że byliśmy zespołem lepszym, czego nie odzwierciedla wynik tego meczu. Za tydzień zagramy u siebie z Zorzą Zarzecze.

RKS Błyskawica Rozbórz - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:0 (0:0)

61' Dawid Dec (1:0)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan (75' Marcin Sykała) - Maciej Czepiel, Rafał Bednarski, Adrian Grządziel - Krzysztof Rzepa, Arkadiusz Zięba, Damian Drapała, Damian Zając, Kamil Zięba (65' Artur Koba) - Kacper Skóra (71' Mateusz Pleśniak), Marcin Futoma.

Kolejka 8 - 2 października

San Gorzyce 3-2 Zorza Jagiełła