NA PIĄTKĘ Z MINUSEM

Alabaster niewątpliwie jest na fali. Biało-niebiescy zanotowali dziś kolejne zwycięstwo i są niepokonani już od sześciu meczów. Tym razem ofiarą padł Żuraw Żurawiczki, który przegrał u siebie 1:5.

Od początku z wysokiego "C" rozpoczęli goście, podopieczni Grzegorza Liszki wyszli na prowadzenie już w 3. minucie spotkania. Z bliskiej odległości do siatki trafił Damian Zając. Niespełna trzy minuty później mogło być już 2:0, ale Mateusz Pleśniak w korzystnej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką. Jeszcze w pierwszym kwadransie przyjezdni podwyższyli prowadzenie, po długim podaniu Marcin Futoma minął bramkarza i spokojnie umieścił piłkę w siatce. Dwie najlepsze okazje gospodarzy miały miejsce w przeciągu 120 sekund, jednak bramki udanie strzegł Aleksander Krzan. Najpierw dobrze interweniował po strzale z ok. 16 metrów, a chwilę później świetnie obronił strzał z rzutu wolnego. Kiedy wydawało się, że w pierwszej części meczu nie zobaczymy już bramek z rzutu wolnego z ok. 20 metrów precyzyjnie strzelił Damian Zając i ponownie bramkarz Żurawia skapitulował. Po zmianie stron to gospodarze mieli swoje szanse. W 51. minucie ręką w polu karnym zagrał Kamil Dziedzic, a sędzia podyktował rzut karny. Piłkarz miejscowych z jedenastu metrów trafił jednak w słupek. W 58. minucie piłkarze Alabastru strzelili czwartego gola, po zamieszaniu w polu karnym hat-tricka skompletował Damian Zając. Na kwadrans przed zakończeniem zawodów sędzia główny ponownie wskazał na "wapno", tym razem dopatrując się faulu. Świetnie dysponowany w tym dniu Aleksander Krzan wyczuł intencje piłkarza gospodarzy i pewnie obronił ten strzał. W 79. minucie Żuraw strzelił swoją jedyną bramkę, do siatki trafił Grzegorz Kuras. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Alabaster wyprowadził zabójczą kontrę, po której swojego drugiego gola zdobył Marcin Futoma. Damian Zając mógł jeszcze zakończyć drugą połowę podobnie jak pierwszą, ale z rzutu wolnego trafił w słupek. Biało-niebiescy nie pozostawili dziś złudzeń ekipie miejscowych, przewyższając ich w każdym elemencie gry. Dopisujemy kolejne trzy oczka do swojego konta i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Już za tydzień na własnym boisku podejmiemy Błyskawicę Rozbórz.

Żuraw Żurawiczki - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:5 (0:3)

3' Damian Zając (0:1)

11' Marcin Futoma (0:2)

45' Damian Zając (0:3)

58' Damian Zając (0:4)

79' Grzegorz Kuras (1:4)

90' Marcin Futoma (1:5)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Kamil Krzan, Kamil Dziedzic, Artur Koba - Dawid Malik (70' Kacper Skóra), Damian Zając, Marcin Krzysztyniak, Damian Drapała, Mateusz Pleśniak - Andrzej Gwizdała (70' Wojciech Paszyński), Marcin Futoma.