NOWY SEZON, STARE PROBLEMY

Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek rundy jesiennej, a zarazem nowego sezonu. Na inaugurację Alabaster uległ na własnym stadionie drużynie Żurawia Żurawiczki 0:2 (0:1).

Wciąż trwa okres przejściowy w naszym klubie, w niedzielnym spotkaniu zadebiutowało aż pięciu nowych zawodników, wychowanek Radosław Mołoń, a także w bramce Michał Kochman, w linii obrony Jakub Leniar, natomiast w pomocy Krystian Posala i Dawid Kiełbowicz. Najlepiej o stopniu zmian niech świadczy porównanie składów z meczu z Żurawiem w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu, w dniu wczorajszym nie wystąpił żaden (!) zawodnik, który grałby również w tamtym spotkaniu. Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gości, po kilkunastu minutach jednak gra się wyrównała i Alabaster doszedł do kilku sytuacji strzeleckich. W 35. minucie po brutalnym faulu na Kamilu Kwolku z boiska po drugiej żółtej kartce wyleciał Sebastian Ciupa i przed biało-niebieskimi otworzyła się perspektywa gry w przewadze przez niemal godzinę, a co za tym idzie wydawało się, że otwarcie wyniku przez gospodarzy jest kwestią kilku minut. Niestety, jak mawiał Mariusz Pudzianowski "samo nic się nie zrobi" i tak również było na boisku, przewaga liczebna Alabastru nie była widoczna. Co gorsza tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę przyjezdni wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Marcin Kubas. Po zmianie stron gra nadal była wyrównana, Żuraw mimo osłabienia radził sobie bardzo dobrze, natomiast biało-niebiescy nie potrafili wykreować sobie sytuacji strzeleckich. Nieliczne próby strzałów były zbyt lekkie lub niecelne. W końcówce ofensywnie ustawieni miejscowi nadziali się na kontrę, po której wynik meczu ustalił Kubas. Inaugurację sezonu należy uznać za nieudaną, niezadowalający jest wynik, ani gra, a na pierwsze zwycięstwo poczekamy przynajmniej do soboty. W kolejnym spotkaniu Alabaster zmierzy się z beniaminkiem z Hawłowic.

W pierwszej kolejce wysokie zwycięstwa odnieśli faworyci do awansu, GKS Majdan Sieniawski oraz Wisełka Siennów, pokonując dość solidne drużyny w poprzednim sezonie, Błyskawicę Rożniatów i Błękitnych Grzęska. Zwycięstwo z beniaminkiem odniósł także kandydat do awansu z Krzeczowic, poza tym triumfowali piłkarze Strumyka Hawłowice, Piasta Nowosielce i Zorzy Jagiełła.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - LKS Żuraw Żurawiczki 0:2 (0:1)

45+1' Marcin Kubas (0:1)

87' Marcin Kubas (0:2)

Alabaster w składzie: Michał Kochman - Radosław Kielich (78' Artur Sochacki), Jakub Leniar, Radosław Mołoń (71' Krystian Skubisz), Kamil Zięba - Dawid Kiełbowicz, Łukasz Hołub (75' Wojciech Malik), Kamil Kwolek (46' Bartosz Zając), Krystian Posala (60' Sławomir Kaciuba), Kacper Szczygieł (87' Jarosław Szumierz) - Vitaliy Zamoyskyy