PEWNE ZWYCIĘSTWO

Nie było trzeciego z rzędu remisu w ligowych meczach pomiędzy Gorliczanką i Alabastrem. Biało-niebiescy byli zdecydowanie lepsi i wygrali 3:1.

Pierwsze minuty meczu to chaotyczna gra obu zespołów, trudno było o dokładność na twardym i bardzo nierównym boisku w Gorliczynie. W 12. minucie z bocznego sektora boiska dośrodkowywał zawodnik gospodarzy, a w polu karnym najlepiej główkował Łukasz Kowal otwierając wynik tego spotkania. Po raz kolejny w tym sezonie to Alabaster musiał gonić wynik. Świetną okazję do wyrównania miał najpierw Marcin Futoma, a później Krzysztof Rzepa. Pod koniec drugiego kwadransa gry Damian Zając oddał strzał z tego sektora boiska, z którego najczęściej piłkarze dośrodkowują. Piłka po mocnym uderzeniu znalazła się w samym okienku bramki Kamila Niemca. Przed przerwą kibice zgromadzeni na stadionie w Gorliczynie bramek już nie zobaczyli. Druga połowa to wyraźna przewaga gości, szczególnie w sytuacjach bramkowych. Najwięcej miał ich dziś Marcin Futoma, lecz do siatki w 71. minucie trafił po raz drugi Damian Zając. Gospodarze również próbowali oddawać strzały na bramkę, ale w najgroźniejszych sytuacjach dwukrotnie na posterunku był Aleksander Krzan. Wynik meczu na kilka minut przed końcem ustalił Futoma po podaniu Arkadiusza Zięby. Rezultat tego meczu mógł być oczywiście dużo bardziej okazały, podopieczni Grzegorza Liszki mogli też zamknąć sprawę tego meczu dużo wcześniej. Należy jednak cieszyć się z kolejnych trzech punktów, które pozwoliły nam wskoczyć na 4. miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce zagramy z Wisełką Siennów.

Gorliczanka Gorliczyna - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:3 (1:1)

12' Łukasz Kowal (1:0)

28' Damian Zajac (1:1)

71' Damian Zając (1:2)

87' Marcin Futoma (1:3)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Sławomir Kaciuba, Marcin Sykała, Adrian Grządziel - Krzysztof Rzepa, Arkadiusz Zięba, Kamil Dziedzic (86' Damian Drapała), Damian Zając, Kamil Zięba - Mateusz Pleśniak (60' Kacper Skóra), Marcin Futoma.