PO ŚWIĘTACH GORLICZANKA

Po dwutygodniowej przerwie świątecznej wracają rozgrywki klasy A. W XVII kolejce Alabaster podejmie na własnym boisku Gorliczankę Gorliczyna. Podopieczni Grzegorza Liszki z pewnością chcieliby powtórzyć wynik z rundy jesiennej, kiedy to na wyjeździe wygrali 3:1. Wtedy dwa gole dla Alabastru strzelił Damian Zając, a jedną dołożył Marcin Futoma. Gorliczanka to wiosną zupełnie inny zespół, w przerwie zimowej doszło do sporych roszad kadrowych. Drużynę opuściło pięciu zawodników, a w ich miejsce pojawiły się cztery nowe twarze. W trzech wiosennych meczach piłkarze z Gorliczyny zdobyli tylko jeden punkt, w poprzedniej kolejce zremisowali z Sokołem Studzian 2:2. W takim samym stosunku Alabaster zremisował swój ostatni mecz z Zorzą Jagiełła. W tabeli ligowej drużyna Gorliczanki zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 21 punktów. W sezonie 2015/16 oba spotkania między tymi zespołami zakończyły się remisami. Ostatni mecz biało-niebieskich z Gorliczanką odbył się 5 czerwca 2016 roku i padł wtedy wynik 1:1. Najlepszym strzelcem Gorliczanki w obecnym sezonie jest Łukasz Kowal, który zdobył 5 bramek. Łukasz Wojtas w rundzie jesiennej zdobył dla naszego najbliższego rywala 13 goli, jednak przeniósł się do Promyka Urzejowice. Początek niedzielnego meczu na stadionie w Łopuszce Wielkiej zaplanowano na godzinę 16.

Jeśli jeszcze nie wytypowałeś XVII rundy Ligi Typerów 2 możesz to zrobić TUTAJ.

Kolejka 17 - 23 kwietnia