POJEDYNEK ŻYWIOŁÓW

Przedostatnia kolejka trwającej rundy i ostatni, ale jakże ważny, mecz na własnym stadionie w 2021 roku. Alabaster w niedzielne popołudnie podejmie Wisełkę Siennów. Drużyna rywali po trochę niemrawym początku nabrała wiatru w żagle i wygrała dziewięć z jedenastu dotychczasowych spotkań, a po ostatniej stracie punktów przez Alabaster zrównała się punktami z naszym zespołem. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu ekipa z Siennowa objęła prowadzenie w tabeli. Tytułowy pojedynek żywiołów to nawiązanie właśnie do bramkostrzelności zespołu prowadzonego przez Marcina Buczka i żelaznej defensywy biało-niebieskich. Ciekawie zapowiada się ta konfrontacja, Alabaster stracił niemal trzykrotnie mniej bramek niż Wisełka, która za to strzeliła prawie dwa razy więcej goli od podopiecznych Grzegorza Liszki. Oczywiście także w czołówce klasyfikacji strzelców znaleźć można kilku reprezentantów klubu z Siennowa, za ponad połowę bramek odpowiada duet Radosław Skrzypek (14) i Grzegorz Kuras (12). W poprzedniej kolejce Wisełka rozgromiła u siebie Ostrovię 7:1, Alabaster natomiast zremisował z drużyną Gorliczanki 1:1. Poprzednie spotkanie obu drużyn odbyło się pod koniec czerwca, na stadionie w Łopuszce Wielkiej padł remis 2:2, a bramki dla Alabastru strzelili Piotr Chmura i Kamil Socha. Niedzielny mecz będzie miał spore znaczenie dla układu czołówki tabeli. Początek o godzinie 14, pamiętajmy o zmianie czasu na zimowy!