PORAŻKA BEZ WSTYDU

Czwartej w sezonie i drugiej z rzędu porażki doznali piłkarze Alabastru mierząc się z Zorzą Zarzecze w IX kolejce przeworskiej klasy A. Biało-niebiescy nie powinni się jednak wstydzić swojej postawy w meczu ze spadkowiczem i mocnym kandydatem do awansu.

Początek meczu to wyrównana gra obu zespołów, piłkarze często znajdowali się w polu karnym rywali, lecz brakowało strzałów. W 23. minucie po indywidualnej akcji jednego z zawodników gości bramkę strzelił Ireneusz Pakuła. Po tym golu obraz meczu się nie zmienił i znów gra była dosyć wyrównana. Dopiero końcówka pierwszej połowy to dominacja Zorzy, która zepchnęła podopiecznych Grzegorza Liszki do głębszej defensywy. Pierwszy kwadrans po przerwie znów był wymianą ciosów z obu stron, lecz bez większych efektów. W kolejnych minutach piłkarze z Zarzecza mieli dwie stuprocentowe sytuacje, ale Artur Koba dwukrotnie świetnie ratował zespół z opresji. Najpierw wyczuł intencje napastnika w sytuacji sam na sam, a po chwili obronił mocny strzał z bliskiej odległości. Drugiego gola przyjezdni strzelili w 70. minucie. Piłkę dograną spod linii końcowej do pustej bramki skierował Ireneusz Pakuła. Alabaster w tym spotkaniu miał również swoje szanse, lecz brakowało wykończenia dobrych akcji. Spadkowicz z klasy okręgowej okazał się za mocny, ale już w X kolejce czeka nas wyjazd do Studziana na mecz z beniaminkiem, gdzie liczymy na zdobycz punktową naszych piłkarzy. Dzięki pozostałym wynikom biało-niebiescy zachowali 7. pozycję w tabeli.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - Zorza Zarzecze 0:2 (0:1)

23' Ireneusz Pakuła (0:1)

70' Ireneusz Pakuła (0:2)

Alabaster w składzie: Artur Koba - Sławomir Kaciuba (84' Piotr Anioł), Marcin Sykała, Maciej Czepiel - Krzysztof Rzepa, Arkadiusz Zięba, Rafał Bednarski, Damian Drapała (87' Sławomir Lewandowski), Marcin Futoma - Kacper Skóra (90' Przemysław Winiarz), Damian Zając.

Kolejka 9 - 9 października

Sokół Studzian 1-0 San Gorzyce