PORAŻKA W URZEJOWICACH

Promyk Urzejowice okazał się w niedzielne popołudnie lepszy od Alabastru. Tym samym zakończyła się seria czternastu spotkań bez porażki biało-niebieskich. Na stadionie w Urzejowicach gospodarze wygrali 1:0.

Całe spotkanie było wyrównane, ale nie można powiedzieć, że stało na wysokim poziomie. W grze obu drużyn dało się zauważyć dużą nerwowość i wiele niedokładności. Gra była szarpana i rzadko można było oglądać składne akcje. W pierwszej połowie optyczną przewagę w posiadaniu piłki miał Alabaster, ale nie przełożyło się to na konkrety. W 20. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jedyną bramkę w tym meczu strzelił Dominik Dzimira. Z obu stron brakowało stuprocentowych sytuacji strzeleckich - w końcu był to pojedynek 2. i 3. najlepszej formacji defensywnej w lidze. Po zmianie stron kilka groźnych strzałów oddali gospodarze. Wciąż jednak przyjezdni dłużej utrzymywali się przy piłce, ale im bliżej bramki przeciwnika tym mniej było dokładnych podań. Od 73. minuty biało-niebiescy musieli grać w dziesiątkę. Marcin Krzysztyniak w ciągu kilku sekund obejrzał dwie żółte kartki i opuścił boisko. Osłabiony skład i szczelne zasieki obronne drużyny Promyka nie sprzyjały w dążeniu do wyrównania. Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem miejscowych. W najbliższą sobotę Alabaster zagra na własnym stadionie z Wisłokiem Świętoniowa.

Promyk Urzejowice - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:0 (1:0)

20' Dominik Dzimira (1:0)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Adrian Grządziel (46' Krzysztof Rzepa), Kamil Dziedzic, Artur Koba - Kamil Zięba (37' Marcin Futoma), Damian Zając (46' Dominik Futoma), Marcin Krzysztyniak, Michał Trzyna, Kacper Skóra (46' Mateusz Pleśniak) - Dariusz Wiącek, Andrzej Gwizdała (74' Jakub Hałys)

Kolejka 17 - 22 kwietnia

Promyk Urzejowice 1-0 Alabaster Łopuszka Wielka
Błyskawica Rozbórz 2-3 Błękitni Grzęska
Sobol Niżatyce 0-0 Gorliczanka Gorliczyna
Sokół Studzian 1-3 Cresovia Krzeczowice
PKS UNUM Babice 5-0 Zorza Jagiełła
WKS Majdan Sieniawski 0-1 San Gorzyce
Wisłok Świętoniowa 3-4 Start Mirocin