PROMYK ZGASZONY

Kibice, którzy w deszczowe niedzielne popołudnie pojawili się na stadionie w Łopuszce Wielkiej z pewnością tej wizyty nie żałują. W meczu IV kolejki Alabaster w świetnym stylu pokonał Promyk Urzejowice 4:3.

Od samego początku spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, obie drużyny długo i spokojnie rozgrywały piłkę, Gospodarze wyszli na prowadzenie w 25. minucie gry. Michał Trzyna wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a akcję zamknął Kacper Skóra. Goście wyrównali kilka minut później, po szybkiej akcji skrzydłem do siatki głową trafił Sylwester Wota. Jeszcze przed przerwą biało-niebiescy strzelili dwa gole. Najpierw po rzucie wolnym w bocznej strefie boiska Marcin Krzysztyniak głową skierował piłkę do bramki, a chwilę później w podobny sposób gola zdobył Damian Zając. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, a w 70. minucie Alabaster podwyższył prowadzenie. Czwartą asystę w tym meczu zaliczył Michał Trzyna, a bramkę strzelił Dominik Futoma. Wydawało się, że biało-niebiescy dowiozą wysokie prowadzenie do końca meczu, lecz w końcówce przyjezdni śmielej zaatakowali i przyniosło to skutek w postaci dwóch bramek. Oba te gole padły w podobny sposób, po zamieszaniu w polu karnym. W 80. minucie trafił Jakub Wąsacz, a w doliczonym czasie gry bramkę kontaktową zdobył Sebastian Mikuła. Kilkadziesiąt sekund później sędzia zakończył to emocjonujące spotkanie. Kolejny mecz, w którym Alabaster strzela cztery bramki, jednak tym razem rywalowi z wyższej półki. Obie drużyny stworzyły świetne widowisko, zakończone happy endem dla gospodarzy. Alabaster po tym meczu wskoczył na 4. miejsce w tabeli.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - Promyk Urzejowice 4:3 (3:1)

25' Kacper Skóra (1:0)

31' Sylwester Wota (1:1)

37' Marcin Krzysztyniak (2:1)

40' Damian Zając (3:1)

70' Dominik Futoma (4:1)

80' Jakub Wąsacz (4:2)

90+2' Sebastian Mikuła (4:3)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Adrian Grządziel (83' Jakub Hałys), Kamil Dziedzic, Artur Koba - Kacper Skóra (46' Dominik Futoma), Damian Zając, Marcin Krzysztyniak, Michał Trzyna, Mateusz Pleśniak - Dariusz Wiącek (76' Dawid Malik), Andrzej Gwizdała (60' Marcin Futoma).

Kolejka 4 - 3 września

Alabaster Łopuszka Wielka 4-3 Promyk Urzejowice
Błękitni Grzęska 5-2 Błyskawica Rozbórz
Gorliczanka Gorliczyna 3-1 Sobol Niżatyce
Cresovia Krzeczowice 3-0 Sokół Studzian
Zorza Jagiełła 3-6 PKS UNUM Babice
San Gorzyce 8-0 WKS Majdan Sieniawski
Start Mirocin 7-0 Wisłok Świętoniowa