PUNKT W NOWOSIELCACH

Po zakończonym bez ani jednego punktu wrześniu przyszedł czas na październik w rozgrywkach przeworskiej Klasy A. Nowy miesiąc biało-niebiescy rozpoczęli od podwojenia zdobyczy punktowej remisując z Piastem Nowosielce 2:2.

Przedmeczowa rozgrzewka, a także niemal cała pierwsza połowa toczyła się w strugach ulewnego deszczu, przez co widać było niepewność w poruszaniu się zawodników, a w niektórych miejscach płyty boiska w Nowosielcach pojawiły się kałuże. W odróżnieniu od dotychczasowych spotkań Alabaster rozpoczął to spotkanie najlepiej jak tylko mógł i już w 2. minucie Piotr Chmura otworzył wynik spotkania. Nieco wyżej notowani rywale odpowiedzieli kwadrans później, dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony boiska strzałem głową wykończył Kamil Paluch. W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka okazji strzeleckich, groźniejsi byli gospodarze, lecz brakowało im zimnej krwi w polu karnym. W drugą część gry lepiej weszli piłkarze Piasta, którzy dziesięć minut po przerwie wyszli na prowadzenie, rzut karny wykorzystał Łukasz Kowal. Biało-niebiescy nie poddali się jednak i walczyli o odmianę losów spotkania, niedługo później dopięli swego, a na wysokości zadania stanęli w końcu rezerwowi. Dośrodkowanie Krystiana Skubisza z rzutu rożnego przy bliższym słupku sfinalizował Sławomir Lewandowski, strzelając swoją pierwszą bramkę w drużynie seniorskiej. W ostatnim kwadransie meczu zarówno jedni, jak i drudzy mieli szanse na przechylenie szali na swoją korzyść, wynik nie uległ jednak zmianie i biało-niebiescy zakończyli serię czterech porażek. Drugi punkt w sezonie sytuacji w tabeli znacząco nie poprawił, ale walka i zaangażowanie stanowią dobry prognostyk na drugą część rundy jesiennej. W kolejnym spotkaniu Alabaster zmierzy się na własnym boisku z Błyskawicą Rozbórz.

LKS Piast Nowosielce - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 2:2 (1:1)

2' Piotr Chmura (0:1)

17' Kamil Paluch (1:1)

55' Łukasz Kowal (2:1)

72' Sławomir Lewandowski (2:2)

Alabaster w składzie: Michał Kochman - Radosław Mołoń, Sławomir Kaciuba (77' Łukasz Rząsa), Jakub Leniar, Artur Koba - Kacper Szczygieł, Łukasz Hołub (64' Sławomir Lewandowski), Krystian Futoma, Bartosz Zając (46' Krystian Skubisz) - Piotr Chmura (60' Krystian Posala), Dawid Kiełbowicz (70' Kamil Kuryło)