PUNKTY BEZ BLASKU

Plan na niedzielne popołudnie wypełniony - Alabaster zdobył trzy punkty w meczu z Piastem Nowosielce. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, ostatnia drużyna w tabeli długo stawiała zacięty opór. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1

Dwa pierwsze kwadranse tego meczu to nieskładna gra zarówno jednego jak i drugiego zespołu. Brakowało dokładności, szczególnie na połowie rywali. W 31. minucie pierwszą dobrą sytuację miał Damian Zając, ale z szesnastu metrów strzelił obok bramki. Chwilę przed przerwą Andrzej Gwizdała przejął piłkę w strefie obronnej rywala i miał okazję do otworzenia wyniku, lecz jego strzał w ostatniej chwili zablokował obrońca. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem Kamil Zięba zszedł z piłką do środka, po czym wyłożył ją Kacprowi Skórze, a ten mocnym strzałem pokonał golkipera gości. Wydawało się, że kwestią czasu jest podwyższenie prowadzenia w drugiej części gry. Przyjezdni nie złożyli jednak broni i trzy minuty po przerwie doprowadzili do wyrównania za sprawą Patryka Czyjta. Obraz gry się nie zmienił, wciąż gra była nieskładna i szarpana, a sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. W 66. minucie z szesnastu metrów w słupek potężnie uderzył Marcin Krzysztyniak, odbitą piłkę przejął Dawid Malik i znów wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Dla tego zawodnika był to debiut w drużynie Alabastru. Ostatni fragment meczu to lekka przewaga podopiecznych Grzegorza Liszki, głównie za sprawą rezerwowych. Piłkarze Alabastru rozegrali gorsze zawody niż przed tygodniem, ale tego dnia to wystarczyło do pokonania Piasta Nowosielce. Biało-niebiescy przesunęli się w tabeli na 5. miejsce, a za tydzień zagrają w Jagielle z miejscową Zorzą.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - Piast Nowosielce 2:1 (1:0)

45' Kacper Skóra (1:0)

48' Patryk Czyjt (1:1)

66' Dawid Malik (2:1)

Alabaster w składzie: Artur Koba - Kamil Krzan, Kamil Dziedzic, Maciej Czepiel - Krzysztof Rzepa (88' Sławomir Lewandowski), Damian Zając, Marcin Krzysztyniak, Kamil Zięba (74' Adrian Grządziel), Mateusz Pleśniak (63' Damian Drapała) - Kacper Skóra (63' Wojciech Paszyński), Andrzej Gwizdała (56' Dawid Malik).

Kolejka 15 - 2 kwietnia

Cresovia Krzeczowice 3-2 San Gorzyce
Start Mirocin 3-2 WKS Majdan Sieniawski
Alabaster Łopuszka Wielka 2-1 Piast Nowosielce
Sokół Studzian 4-0 Zorza Jagiełła
Zorza Zarzecze 4-0 Gorliczanka Gorliczyna
Błyskawica Rozbórz 1-0 Wisełka Siennów
Żuraw Żurawiczki 2-0 PKS UNUM Babice