REMIS DO KOMPLETU

Wynikiem 2:2 zakończyło się spotkanie 3. kolejki przeworskiej klasy A pomiędzy Alabastrem a Zorzą Jagiełła. Po trzech meczach biało-niebiescy mają na swoim koncie jedno zwycięstwo, jeden remis i jedną porażkę.

Już w 5. minucie po szybkiej akcji gości prowadzenie dał im Hubert Kornafel. Zorza długo z prowadzenia się nie cieszyła, w 11. minucie w polu karnym faulowany był Andrzej Gwizdała. Jedenastkę na bramkę zamienił Damian Zając. Chwilę po wyrównującej bramce świetną interwencją popisał się Aleksander Krzan broniąc strzał głową z pięciu metrów. Goście znów na prowadzenie wyszli jeszcze przed przerwą. Dalekie wybicie bramkarza przejął Kamil Gronowski i strzałem w długi róg pokonał golkipera Alabastru. Na przerwę przyjezdni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Kwadrans po przerwie z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Futoma, a Damian Zając zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu, tym razem strzałem głową. Kilka minut później fatalnej kontuzji doznał Andrzej Gwizdała. Do końca spotkania obie drużyny miały szanse by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść jednak nikomu się to nie udało. Obecnie Alabaster z czterema punktami zajmuje 9. miejsce w tabeli. Za tydzień zagramy z Gorliczanką Gorliczyna.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - Zorza Jagiełła 2:2 (1:2)

5' Hubert Kornafel (0:1)

11' Damian Zając (1:1)

35' Kamil Gronowski (1:2)

60' Damian Zając (2:2)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Kamil Krzan (46' Marcin Futoma), Kamil Dziedzic, Kamil Kukułka (40' Adrian Grządziel) - Sławomir Kaciuba, Damian Zając, Rafał Bednarski (46' Marcin Sykała), Arkadiusz Zięba, Krzysztof Rzepa (87' Kacper Skóra) - Andrzej Gwizdała (65' Damian Drapała), Mateusz Pleśniak.

Kolejka 3 - 28 sierpnia

Żuraw Żurawiczki 0-3 San Gorzyce
Błyskawica Rozbórz 2-1 PKS UNUM Babice
Zorza Zarzecze 1-1 Wisełka Siennów
Sokół Studzian 1-2 Gorliczanka Gorliczyna
Alabaster Łopuszka Wielka 2-2 Zorza Jagiełła
Start Mirocin 2-0 Piast Nowosielce
Cresovia Krzeczowice 2-1 WKS Majdan Sieniawski