SERIA PORAŻEK TRWA

Do sześciu zwiększyła się liczba porażek z rzędu poniesionych przez Alabaster. W sobotnie popołudnie lepszy od biało-niebieskich okazał się beniaminek, Żuraw Żurawiczki, który wygrał 3:1.

Kolejny mecz i znów inne zestawienie personalne, brak zgrania daje o sobie znać bardzo wyraźnie, w bramce zadebiutował Kacper Skubisz. Spotkanie z obu stron nie stało na wysokim poziomie, gospodarze objęli prowadzenie w 7. minucie, po wyrzucie z autu piłka trafiła do Marcina Kubasa, który płaskim strzałem umieścił ją w bramce. W 16. minucie ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie strzałem z ok. szesnastu metrów. Do przerwy miejscowi utrzymali dwubramkowe prowadzenie. Po zmianie stron Alabaster ruszył do odrabiania strat, ale plany pokrzyżowała druga żółta kartka Sławomira Kaciuby. W 66. minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Radosława Rząsy, który ładnym strzałem zdobył trzecią bramkę dla Żurawia. W ostatnim kwadransie jedyną bramkę tego dnia zdobył Alabaster. W polu karnym faulowany był jeden z niewielu wyróżniających się zawodników biało-niebieskich Krystian Futoma, a rzut karny skutecznie wykorzystał Bartosz Dziedzic. Żuraw zaliczył pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, mimo iż nie rozegrał wybitnego spotkania, błędy biało-niebieskich w kolejnym już meczu mnożyły się raz za razem. Alabaster spadł na ósme miejsce w tabeli, a w następnym spotkaniu zagra z Ostrovią Wola Buchowska.

LKS Żuraw Żurawiczki - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 3:1 (2:0)

7' Marcin Kubas (1:0)

16' Marcin Kubas (2:0)

66' Radosław Rząsa (3:0)

78' Bartosz Dziedzic (3:1)

Alabaster w składzie: Kacper Skubisz - Radosław Kielich, Maciej Czepiel, Artur Koba, Jarosław Szumierz (35' Sławomir Kaciuba) - Kacper Szczygieł (46' Wojciech Malik), Bartosz Dziedzic, Krystian Futoma, Kamil Zięba (35' Krystian Skubisz) - Andrzej Gwizdała (50' Patryk Winiarz), Ksawier Chmura (65' Michał Ziętek)