SOBOL BEZ SZANS

Wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego sezon 2017/18 przeszedł do historii. W ostatniej kolejce Alabaster pewnie pokonał drużynę Sobola Niżatyce 4:1.

Całe spotkanie toczyło się pod dyktando faworyzowanych gospodarzy. Swoją przewagę biało-niebiescy udokumentowali w 20. minucie. Andrzej Gwizdała oddał ładny strzał z dystansu otwierając wynik tego meczu. Jeszcze przed przerwą padła druga bramka. Dokładnie dośrodkowanie Damiana Zająca wykończył Marcin Futoma. Na kolejne gole trzeba było poczekać ponad pół godziny. Po zagraniu Damiana Zająca piłkę do własnej bramki skierował Łukasz Buczek. Po chwili biało-niebiescy ponownie podwyższyli prowadzenie. Szybką akcję efektownym lobem nad bramkarzem zakończył Zając. Kilkadziesiąt sekund później Sobol strzelił honorowego gola. Aleksandra Krzana głową pokonał Łukasz Gruz. Kibice zgromadzeni na trybunach zobaczyli tego dnia wiele efektownych zagrań i gry na jeden kontakt. Podopieczni Grzegorza Liszki grali na dużym luzie. Mimo, że był to już mecz o przysłowiową pietruszkę biało-niebiescy nie odpuścili i udanie zakończyli ten niezwykle udany sezon.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - Sobol Niżatyce 4:1 (2:0)

20' Andrzej Gwizdała (1:0)

36' Marcin Futoma (2:0)

73' Łukasz Buczek (bramka samobójcza) (3:0)

77' Damian Zając (4:0)

78' Łukasz Gruz (4:1)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Kamil Zięba (10' Andrzej Gwizdała), Kamil Dziedzic, Adrian Grządziel - Mateusz Pleśniak (75' Jakub Hałys), Damian Zając, Michał Trzyna, Dominik Futoma, Kacper Skóra (80' Dawid Malik) - Dariusz Wiącek, Marcin Futoma.