SOKÓŁ ROZSTRZELANY

Aż dziewięć bramek padło w meczu Alabastru z Sokołem Studzian rozegranym w ramach XXIV kolejk A klasy. Wszystkie trafienia były dziełem biało-niebieskich.

Od początku gra gości wyglądała tak, jakby przyjechali po najniższy wymiar kary. Rywale całym zespołem bronili się na własnej połowie, pozwalając na bardzo długie rozgrywanie piłki podopiecznym Grzegorza Liszki. Opór Sokoła trwał tylko do 21. minuty. Wtedy podanie Kacpra Skóry na gola zamienił Marcin Futoma i otworzył worek z bramkami. Chwilę później biało-niebiescy rozegrali bardzo ładną akcję, po której do siatki trafił Dominik Futoma, a asystował mu strzelec pierwszej bramki. Przed przerwą padły jeszcze dwa gole. Najpierw Damian Zając prostopadłym podaniem obsłużył Kacpra Skórę, a ten pokonał bramkarza. Dziesięć minut później indywidualną akcję asystą zakończył Kamil Zięba, a bramkę zdobył Damian Zając. Po zmianie stron zgromadzeni kibice zobaczyli jeszcze więcej goli. Kilkanaście sekund po rozpoczęciu gry jeden z obrońców Sokoła zagrał ręką w polu karnym, a podyktowany rzut karny wykorzystał Damian Zając. Pięć minut później pierwszą bramkę tego dnia zdobył Marcin Krzysztyniak po asyście Marcina Futomy. W 67. minucie siódmego gola płaskim strzałem zdobył Mateusz Pleśniak. W międzyczasie Damian Zając trafił z rzutu wolnego w spojenie słupka z poprzeczką. Prawdziwą truskawką na torcie było trafienie Marcina Krzysztyniaka, który strzałem z woleja ściągnął pajęczynę z okienka bramki Sokoła. W samej końcówce Andrzej Gwizdała ustalił wynik tego meczu strzelając głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Biało-niebiescy nie dali najmniejszych szans jednej z najsłabszych drużyn w lidze, a przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się nawet o dwucyfrową liczbę bramek. Było to najwyższe zwycięstwo w sezonie 2017/18. Ostatni raz kiedy piłkarze Alabastru zaaplikowali rywalom co najmniej dziewięć bramek to mecz ze Strumykiem Hawłowice z 17 sierpnia 2014 roku zakończony wynikiem 10:1. Na dwie kolejki przed końcem awans do klasy okręgowej zapewnili sobie Błękitni Grzęska. W najbliższą niedzielę czeka nas ostatni wyjazd w tym sezonie i mecz z Zorzą Jagiełła.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - Sokół Studzian 9:0 (4:0)

21' Marcin Futoma (1:0)

24' Dominik Futoma (2:0)

31' Kacper Skóra (3:0)

41' Damian Zając (4:0)

47' Damian Zając (5:0)

52' Marcin Krzysztyniak (6:0)

67' Mateusz Pleśniak (7:0)

80' Marcin Krzysztyniak (8:0)

88' Andrzej Gwizdała (9:0)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Jakub Hałys, Michał Trzyna (55' Adrian Grządziel), Artur Koba - Kamil Zięba (55' Mateusz Pleśniak), Damian Zając, Marcin Krzysztyniak, Dominik Futoma, Kacper Skóra - Dariusz Wiącek, Marcin Futoma (55' Andrzej Gwizdała).