SUKCES NA RATY

Aż trzy tygodnie kibice musieli czekać na rozstrzygnięcie meczu pomiędzy Alabastrem a Zorzą Jagiełła. Ostatecznie biało-niebiescy nie bez trudu ten mecz wygrali wynikiem 3:1.

Wczesnym popołudniem 29 października przy mocno padającym deszczu rozpoczął się mecz XII kolejki. Faworyzowany Alabaster wyszedł na prowadzenie w 18. minucie po strzale Dariusza Wiącka, choć wynik mógł zostać otwarty już wcześniej, gdyby podopieczni Grzegorza Liszki mieli więcej szczęścia. Kilkadziesiąt sekund po tej bramce arbiter główny uznał, że w tych warunkach atmosferycznych nie da się kontynuować gry i nakazał zejście do szatni. Sędzia nie zdecydował się już na wznowienie spotkania, toteż emocje piłkarskie w tym dniu się zakończyły. Co ciekawe na okolicznych stadionach sędziowie również przerywali grę w okolicach 20. minuty, lecz po kilkuminutowej przerwie pozwalali dokończyć zawody. Dokończenie meczu zaplanowano na 19 listopada, wtedy również pogoda nie rozpieszczała. Mecz był bardziej wyrównany niż kilkanaście dni wcześniej, a bramki padły dopiero w końcówce. Zanim jednak obejrzeliśmy trafienia z czerwoną kartką z boiska wyleciał bramkarz gości Dawid Krupa, który brutalnie sfaulował naszego zawodnika. Dla Alabastru dwie bramki zdobył niezawodny Damian Zając, natomiast dla Zorzy trafił Bartosz Rupar. Alabaster zakończył zmagania w rundzie jesiennej nieco później niż było to zaplanowane, lecz z fantastycznym dorobkiem punktowym. 32 oczka na półmetku rozgrywek dają pozycję wicelidera oraz znakomitą zaliczkę przed walką o końcowe zwycięstwo w tabeli. Warto dodać, że w ostatnich sześciu sezonach rozgrywek przeworskiej A-klasy nawet mniejszy dorobek punktowy na półmetku rozgrywek dawał awans na koniec sezonu!

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - Zorza Jagiełła 3:1 (1:0)

18' Dariusz Wiącek (1:0)

73' Damian Zając (2:0)

78' Bartosz Rupar (2:1)

80' Damian Zając (3:1)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Michał Jędryka, Kamil Dziedzic, Artur Koba - Dariusz Wiącek, Michał Trzyna, Damian Zając, Marcin Krzysztyniak, Mateusz Pleśniak (83' Kacper Skóra) - Andrzej Gwizdała (88' Jakub Hałys), Marcin Futoma (21' Kamil Zięba).

Kolejka 12 - 29 października/19 listopada

Alabaster Łopuszka Wielka 3-1 Zorza Jagiełła
San Gorzyce 2-1 Cresovia Krzeczowice
Start Mirocin 2-4 Gorliczanka Gorliczyna
Wisłok Świętoniowa 1-3 Błękitni Grzęska
WKS Majdan Sieniawski 0-2 Promyk Urzejowice
PKS UNUM Babice 6-2 Błyskawica Rozbórz
Sokół Studzian 3-1 Sobol Niżatyce