TYLKO I AŻ REMIS

W XI kolejce na remis, Alabaster z wyjazdu do Gorliczyny przywiózł jeden punkt, a w meczu padł wynik 1:1. Nasz zespół nadal jest niepokonany, ale stracił pozycję lidera.

Mecz, zgodnie z przewidywaniami, od początku był wyrównany, Alabaster prezentował się znacznie lepiej niż w kilku poprzednich spotkaniach. Najwięcej działo się jednak w końcówce pierwszej połowy. Po stronie gości dwie najlepsze okazje zmarnował Piotr Chmura, wśród gospodarzy do niemal pustej bramki nie trafił Jacek Kyciński i do przerwy kibice bramek nie obejrzeli. W drugiej połowie więcej groźnych strzałów oddali biało-niebiescy, ale wynik otworzyli miejscowi. Z rzutu wolnego z ok. 19 metrów strzelał Radosław Strączek i futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki. Podopieczni Grzegorza Liszki niezmiennie dążyli jednak do wyrównania i ich starania zostały nagrodzone, choć do siatki nie trafił żaden z zawodników w biało-niebieskich koszulkach. Po dograniu z lewej strony boiska piłkę do bramki głową wbił Mateusz Śmiałek. Wydaje się, że bliżej zwycięstwa w tym meczu był nasz zespół, uderzenie Dominika Futomy z trudem obronił Kamil Niemiec, Bartosz Dziedzic posłał strzał tuż obok słupka, a próba Kamila Dziedzica trafiła w poprzeczkę. W końcowych fragmentach spotkania do towarzyszącego od początku spotkania wiatru dołączyły także spore opady deszczu utrudniając nieco grę. Wtedy swoją okazję miał Ksawier Chmura, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Gospodarze naturalnie także często znajdowali się na połowie biało-niebieskich, brakowało im jednak wykończenia, dogrania w pole karne rzadko trafiały do adresatów. Podział punktów wydaje się wynikiem, który nie krzywdzi wyraźnie żadnej z drużyn. Tylko remis, bo nasz zespół zmarnował wiele okazji, aż remis bowiem Alabaster musiał gonić wynik i swego dopiął dopiero w ostatnim kwadransie. Biało-niebiescy stracili pozycję lidera na rzecz Wisełki Siennów, która zgromadziła tyle samo punktów, lecz dysponuje lepszym bilansem bramkowym. Okazja do powrotu na czoło tabeli już w najbliższą niedzielę, wówczas nasza drużyna zagra właśnie z nowym liderem.

LKS Gorliczanka Gorliczyna - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:1 (0:0)

54' Radosław Strączek (1:0)

77' Mateusz Śmiałek (bramka samobójcza) (1:1)

Alabaster w składzie: Marek Przepłata - Maciej Czepiel (46' Damian Zając), Kamil Dziedzic, Michał Jędryka, Artur Koba - Dominik Futoma (90' Radosław Kielich), Bartosz Dziedzic, Kamil Sitek, Michał Trzyna (80' Ksawier Chmura), Mateusz Jóźwiak (46' Kacper Szczygieł) - Piotr Chmura