TYLKO REMIS

W deszczowe niedzielne popołudnie Alabaster rozgrywał kolejny mecz ligowy w odległym Majdanie Sieniawskim. Podobnie jak przed tygodniem biało-niebiescy podzielili się punktami.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Majdanie Sieniawskim nie zobaczyli zbyt porywającego widowiska, ponadto przez cały mecz padał deszcz. Goście wyszli na prowadzenie w 28. minucie za sprawą Dariusza Wiącka, który pokonał Damiana Sadleja. Do przerwy zgodnie z oczekiwaniami prowadzili przyjezdni. W 55. minucie Mateusz Pernat wykorzystał błąd Aleksandra Krzana i doprowadził do wyrównania. W 61. minucie gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę i wyszli na prowadzenie. Paweł Siutyła zszedł z piłką do środka boiska i mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza. Biało-niebiescy rzucili się do ataków, ale brakowało wykończenia. Najbliżej wyrównania był Michał Trzyna, który trafił w poprzeczkę oraz Dominik Futoma, który nieznacznie chybił strzałem głową. Dopiero w doliczonym czasie gry dośrodkowanie Dariusza Wiącka z najbliższej odległości wykończył Damian Zając. Alabaster zaliczył drugi remis z rzędu, lecz już od sześciu spotkań jest niepokonany. Dla drużyny z Majdanu Sieniawskiego był to pierwszy punkt po pięciu porażkach. W tabeli Alabaster spadł na 6. miejsce, a w VIII kolejce zmierzy się z Gorliczanką Gorliczyna.

WKS Majdan Sieniawski - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 2:2 (0:1)

28' Dariusz Wiącek (0:1)

55' Mateusz Pernat (1:1)

61' Paweł Siutyła (2:1)

90+2' Damian Zając (2:2)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Michał Jędryka, Kamil Dziedzic (85' Wojciech Paszyński), Artur Koba - Andrzej Gwizdała (46' Adrian Grządziel), Kamil Zięba (65' Dawid Malik), Marcin Krzysztyniak (70' Damian Drapała), Michał Trzyna, Mateusz Pleśniak (46' Dominik Futoma) - Dariusz Wiącek.

Kolejka 7 - 24 września

WKS Majdan Sieniawski 2-2 Alabaster Łopuszka Wielka