U SIEBIE Z BENIAMINKIEM

W ramach XXI kolejki rozgrywek przeworskiej Keeza Klasy A Alabaster zagra na własnym stadionie z beniaminkiem, drużyną Ostrovii Wola Buchowska. Wydawało się, że sobotni rywale w rundzie wiosennej walczyć będą o utrzymanie, lecz w tym roku odnieśli już trzy zwycięstwa i skutecznie oddalili się od strefy spadkowej. W poprzedniej kolejce Ostrovia uległa drużynie Majdanu Sieniawskiego 1:2, Alabaster natomiast przegrał w Żurawiczkach z miejscowym Żurawiem 1:3. Drużyna beniaminka zajmuje 10. miejsce w tabeli, dotychczas zgromadziła 21 punktów, biało-niebiescy są o dwie pozycje wyżej z dorobkiem 28 punktów. W rundzie jesiennej na stadionie w Woli Buchowskiej Alabaster wygrał 2:1 po golach Bartosza Dziedzica i Michała Trzyny. Sobotni mecz będzie pierwszym w historii pojedynkiem obu zespołów na stadionie w Łopuszce Wielkiej. Ostrovia jako jedyny zespół w lidze nie zanotowała jeszcze w tym sezonie remisu. Początek spotkanie o godzinie 17.