WCIĄŻ NIEPOKONANI

Alabaster w niedzielne popołudnie po raz kolejny przedłużył serię meczów bez porażki, biało-niebiescy nie przegrali siódmego meczu z rzędu. Mimo braków kadrowych podopieczni Grzegorza Liszki pokonali Błyskawicę Rozbórz 2:1.

Pierwsza połowa meczu toczyła się pod dyktando gospodarzy, ale przez dwa pierwsze kwadranse nie potrafili znaleźć drogi do bramki. W 33. minucie ta sztuka udała się Andrzejowi Gwizdała. Po dośrodkowaniu Marcin Futoma, wcześniej wspomniany zawodnik zamknął akcję na długim słupku pokonując bramkarze strzałem z ostrego kąta. Celebrując zdobytego gola biało-niebiescy ironicznymi oklaskami podziękowali "najwierniejszym" kibicom naszego klubu. W ostatniej minucie pierwszej połowy miejscowi podwyższyli prowadzenie. Długie podanie Damiana Zająca przejął Marcin Krzysztyniak i strzelił obok interweniującego bramkarza. Po przerwie obraz gry się wyrównał. Piłkarze z Rozborza kilkukrotnie strzelali na bramkę Aleksandra Krzana, ale były to zwykle strzały niecelne. Najlepszy okres gry Błyskawicy przypadł na 69. i 70. minutę. Najpierw Daniel Tarociński zdobył bramkę kontaktową, a chwilę później przyjezdni mogli wyrównać, ale zmierzający pod poprzeczkę "centrostrzał" zdołał obronić nasz golkiper. Wynik nie zmienił się już do końca meczu, mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron. Końcowy wynik nie jest może tak efektowny jak przed tygodniem, ale biało-niebiescy zdobyli kolejne z rzędu trzy punkty, które z pewnością ucieszyły licznie zgromadzoną widownię. Podopieczni Grzegorza Liszki wciąż pozostają na najniższym stopniu podium. Już w niedzielę piłkarzy Alabastru czeka prawdziwy sprawdzian umiejętności, zagrają wtedy wyjazdowy mecz z liderem z Zarzecza.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - Błyskawica Rozbórz 2:1 (2:0)

33' Andrzej Gwizdała (1:0)

45' Marcin Krzysztyniak (2:0)

69' Daniel Tarociński (2:1)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Kamil Krzan, Kamil Dziedzic, Artur Koba - Dawid Malik (75' Wojciech Paszyński), Damian Zając, Marcin Krzysztyniak, Dominik Futoma (70' Sławomir Lewandowski), Kacper Skóra (77' Adrian Grządziel) - Andrzej Gwizdała, Marcin Futoma.