WIATR RZĄDZI W DERBACH

Ostatni mecz w 2015 roku kibice zapamiętają głównie ze względu na bardzo silny wiatr. Momentami piłka zatrzymywała się w powietrzu, a co najmniej dwie bramki padły właśnie dzięki silnym podmuchom. Ponadto w derbach gminy Kańczuga wyraźnie lepszy okazał się Alabaster.

W pierwszej połowie wiatr sprzyjał gościom, jednak jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Cresovii w 15. minucie. Pozornie łatwa piłka zmieniła jednak kierunek lotu i zawodnik gospodarzy dał im prowadzenie. W tej akcji kontuzji kolana nabawił się nasz bramkarz Łukasz Liszka i chwilę później musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Piotr Anioł. Na dziesięć minut przed przerwą rzut wolny z 40 metrów od bramki na gola zamienił Maciej Czepiel. Kozłująca piłka odbiła się przed bramkarzem i wpadła do siatki. Bramkę do szatni strzelił Marcin Futoma wykorzystując niepewny chwyt golkipera gospodarzy.

W drugiej połowie miejsce między słupkami zajął Kamil Dziedzic, a w polu pojawił się Rafał Bednarski. Dwadzieścia minut po przerwie Tomasz Bartman rozpoczął swój popis i wykorzystał podanie Damiana Kądziołki podwyższając prowadzenie. Od 70. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce pokazanej za brutalny faul.Chwilę później Bartman znów trafił, tym razem z rzutu karnego. Hat-tricka skompletował w osiemnaście minut strzelając po podaniu Marcina Futomy. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, na pochwałę zasługują dziś wszyscy grający, ponieważ w drużynie Alabastru nie było słabych punktów. Kilkukrotnie świetnie bronił Kamil Dziedzic, który godnie zastąpił Łukasza Liszkę.

Przynajmniej do czerwca przyszłego roku A-klasową wyższość w gminie zachowa Alabaster, a zwycięstwo na stadionie rywala smakuje podwójnie. Nie możemy jednak być spokojni o zimę, którą spędzimy na 10. miejscu. Mimo to ostatnia Cresoviatraci do nas tylko trzy punkty. W całej tabeli panuje ścisk, dlatego rundę wiosenną musimy zagrać co najmniej tak jak tą właśnie zakończoną. Szersze podsumowanie tej rundy pojawi się w naszym serwisie w najbliższym czasie.

Cresovia Krzeczowice - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:5 (1:2)

15' zawodnik gospodarzy (1:0)

35' Maciej Czepiel (1:1)

45' Marcin Futoma (1:2)

65' Tomasz Bartman (1:3)

72' Tomasz Bartman (1:4)

83' Tomasz Bartman (1:5)

Alabaster w składzie:

Łukasz Liszka (20' Piotr Anioł (46' Rafał Bednarski)) - Kamil Krzan, Marcin Sykała, Maciej Czepiel - Kamil Dziedzic, Damian Drapała - Krzysztof Rzepa, Damian Kądziołka (75' Andrzej Gwizdała), Kamil Zięba - Tomasz Bartman (90' Mateusz Pleśniak), Marcin Futoma.

Kolejka 13 - 8 listopada

Start Mirocin 3-2 Gacovia Gać