ZNÓW O BRAMKĘ LEPSI

Trzeci mecz z rzędu, w którym Alabaster zaprezentował piłkarski minimalizm wygrywając różnicą tylko jednej bramki. W pogodne, aczkolwiek niezbyt ciepłe niedzielne popołudnie biało-niebiescy pokonali na własnym stadionie rywali z Majdanu Sieniawskiego 2:1.

Pierwsza połowa od początku toczyła się pod dyktando miejscowych, już w 9. minucie Piotr Chmura stanął oko w oko z golkiperem rywali jednak ten wyczuł intencje naszego napastnika. Kolejną świetną okazję Chmura miał kilka minut później, lecz uderzył zbyt lekko i rywale wybili piłkę na rzut rożny. Jednak co się odwlecze to nie uciecze i już po minucie właśnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego biało-niebiescy wyszli na prowadzenie, a strzałem głową wynik otworzył Kamil Dziedzic. W pierwszej połowie jeszcze blisko strzelenia bramki byli Dominik Futoma, który uderzył w boczną siatkę i Bartosz Dziedzic, którego strzał po rykoszecie trafił w poprzeczkę. Po stronie gości w najlepszej sytuacji do wyrównania jeden z zawodników trafił w boczną siatkę. Po zmianie stron z większym animuszem zaczęli goście i swego dopięli pod koniec pierwszego kwadransa, kiedy to ładnym strzałem piłkę nad Markiem Przepłatą posłał Rafał Gardzielik. Jeszcze przez kilka minut po strzeleniu bramki przyjezdni śmielej atakowali, lecz końcowe fragmenty należały już do podopiecznych Grzegorza Liszki. Na dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry, najlepszy tego dnia w ekipie gospodarzy Bartosz Dziedzic, wykonywał rzut rożny, z dośrodkowania nic nie wynikło, ale futbolówka trafiła ponownie do naszego pomocnika, który bardzo ładnie przymierzył tuż obok słupka ustalając wynik spotkania. Obie drużyny miały jeszcze swoje szanse, goście mogli doprowadzić do wyrównania, najlepszy strzał rywali pewnie wyłapał Marek Przepłata. Alabaster nadal jest niepokonany i zachował pozycję na czele tabeli, a w następnej kolejce zmierzy się z Błękitnymi Wierzbna.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - GKS Majdan Sieniawski 2:1 (1:0)

20' Kamil Dziedzic(1:0)

57' Rafał Gardzielik (1:1)

80' Bartosz Dziedzic (2:1)

Alabaster w składzie: Marek Przepłata - Maciej Czepiel, Kamil Dziedzic, Michał Jędryka, Artur Koba - Dominik Futoma, Michał Trzyna, Kamil Sitek (60' Bartosz Zając), Bartosz Dziedzic, Kacper Szczygieł (60' Damian Zając) - Piotr Chmura (60' Ksawier Chmura)