ZNÓW PIĄTKA ALABASTRU

W niedzielne popołudnie niezbyt gościnni okazali się piłkarze Alabastru, którzy na własnym stadionie rozbili San Gorzyce 5:0. Wynik został ustalony już po 45 minutach. To drugi mecz z rzędu, w którym biało-niebiescy pięciokrotnie trafiają do siatki rywali.

O ile pierwszy kwadrans tego meczu był dosyć wyrównany, to z każdą minutą pierwszej połowy napór gospodarzy wzrastał. W 18. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę w siatce umieścił Marcin Futoma, jednak bramka nie została uznana, ponieważ nasz napastnik był na spalonym. Już w kolejnej akcji biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Bramkarz przyjezdnych wybijając piłkę trafił nogę w Mateusza Pleśniaka, a piłka wtoczyła się do bramki. Później zaczął się prawdziwy pokaz siły ofensywnej Alabastru. Dośrodkowanie z rzutu wolnego głową na bramkę zamienił Rafał Bednarski. Kolejny gol głową został zdobyty przez Krzysztofa Rzepę, a drugą asystę w meczu zaliczył Damian Zając. Czwartą bramkę mocnym strzałem z dystansu strzelił Mateusz Pleśniak, a wynik meczu ustalił już w 34. minucie Arkadiusz Zięba, który w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości. Podopieczni Grzegorza Liszki zdobyli wszystkie gole w niespełna 15 minut, zapewniając kibicom świetny spektakl. Wynik do przerwy mógł był jeszcze wyższy choćby za sprawą Damiana Zająca, który z dystansu trafił w poprzeczkę. Druga połowa była tylko formalnością. Siły na boisku się wyrównały, a piłkarze Sanu zaczęli dochodzić do sytuacji strzeleckich, choć ich próby były zwykle dalekie celu. Po stronie miejscowych wynik mógł podwyższyć m. in. Marcin Futoma, lecz w tym meczu nie miał szczęścia; jego bramka nie została uznana a później dwukrotnie trafiał w słupek bramki rywali. To kolejne spotkanie, w którym świetnie spisujemy się w ofensywie i na dwa mecze przed końcem rundy jesiennej awansujemy na 4. miejsce w tabeli. Trzy asysty zaliczył Damian Zając, a pierwsze dwie bramki w tym sezonie zdobył Mateusz Pleśniak. Za tydzień w ostatnim spotkaniu przed własną publicznością w 2016 roku zagramy ze Startem Mirocin.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - San Gorzyce 5:0 (5:0)

20' Mateusz Pleśniak (1:0)

23' Rafał Bednarski (2:0)

27' Krzysztof Rzepa (3:0)

31' Mateusz Pleśniak (4:0)

34' Arkadiusz Zięba (5:0)

Alabaster w składzie: Artur Koba - Sławomir Kaciuba, Marcin Sykała, Maciej Czepiel - Krzysztof Rzepa, Arkadiusz Zięba (60' Kacper Skóra), Rafał Bednarski, Damian Zając (69' Sławomir Lewandowski), Kamil Zięba - Mateusz Pleśniak (76' Adrian Grządziel), Marcin Futoma.

Kolejka 11 - 23 października

Alabaster Łopuszka Wielka 5-0 San Gorzyce
Start Mirocin 3-2 Sokół Studzian
Cresovia Krzeczowice 1-3 Zorza Zarzecze
WKS Majdan Sieniawski 2-1 Błyskawica Rozbórz
Piast Nowosielce 2-0 Żuraw Żurawiczki
Zorza Jagiełła 2-2 PKS UNUM Babice