ZORZA NA KOLANACH

W przedostatniej kolejce sezonu 2017/18 Alabaster pewnie pokonał na wyjeździe Zorzę Jagiełła 6:1.

Gospodarze rozgrywali ten mecz w dziesięcioosobowym składzie. Spotkanie toczyło się w mocno piknikowej atmosferze, obie drużyny nie grają już ani o awans, ani o utrzymanie. Już w 6. minucie wynik meczu otworzył Damian Zając. Nieoczekiwanie w 34. minucie miejscowi wyrównali, długa piłka posłana za obrońców trafiła do Tomasza Turka, a ten pokonał stojącego między słupkami Artura Kobę. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyszli biało-niebiescy. Podanie Marcina Futomy wykorzystał Damian Zając, a chwilę później ten sam zawodnik łatwo ograł obrońców Zorzy i podwyższył prowadzenie. Po zmianie stron bardzo szybko padła kolejna bramka. Marcin Futoma zagrał z boku boiska, a Damian Zając trafił do pustej bramki. W 55. minucie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego z dystansu swojego piątego gola strzelił Zając, tym razem asystował Michał Trzyna. Ostatni gol padł w 70. minucie, a strzelił go nie kto inny jak Damian Zając. Spotkanie bez większej historii, piłkarze Alabastru nie pozostawili rywalom złudzeń. Sześć bramek zdobył Damian Zając, pokazując że nie złożył jeszcze broni w walce o tytuł króla strzelców. Po tym meczu Alabaster zapewnił sobie drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu.

Zorza Jagiełła - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:6 (1:3)

6' Damian Zając (0:1)

34' Tomasz Turek (1:1)

38' Damian Zając (1:2)

40' Damian Zając (1:3)

48' Damian Zając (1:4)

55' Damian Zając (1:5)

70' Damian Zając (1:6)

Alabaster w składzie: Artur Koba - Jakub Hałys (60' Adrian Grządziel), Kamil Dziedzic, Kamil Zięba - Dominik Futoma (60' Mateusz Pleśniak), Damian Zając, Marcin Krzysztyniak, Michał Trzyna, Kacper Skóra (65' Andrzej Gwizdała) - Dariusz Wiącek, Marcin Futoma (78' Wojciech Paszyński).