ZWYCIĘSTWO NA CIĘŻKIM TERENIE!

Ósmy mecz z rzędu bez porażki! Biało-niebiescy zasłużenie wygrali wczorajszy mecz w Babicach 4:1. Zwycięstwo, choć okazałe, nie przyszło jednak łatwo.

Pierwsza połowa, z wyjątkiem drugiego kwadransa gry, toczyła się pod dyktando Alabastru. Prowadzenie objęli goście w 17. minucie meczu. Damian Zając precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a na długim słupku akcję strzałem głową zamknął niepilnowany Michał Trzyna. Podopieczni Grzegorza Liszki z prowadzenia cieszyli się tylko nieco ponad minutę. Po długim podaniu od bramkarza Damian Sebzda wykorzystał nieporozumienie w obronie przyjezdnych i doprowadził do wyrównania. Po bramce wyrównującej gra się wyrównała, lecz końcówka pierwszej połowy znów należała do Alabastru. Przewaga na boisku nie przełożyła się jednak na wynik. Po zmianie stron śmielej zaatakowali gospodarze i mieli swoje szanse na objęcie prowadzenia, lecz dwukrotnie sytuację uratował Aleksander Krzan, a piłkę z linii bramkowej wybił Adrian Grządziel. W 65. minucie biało-niebiescy po przejęciu piłki w środku pola wyprowadzili składną kontrę, obrońca miejscowych sfaulował w polu karnym Marcina Futomę, a sędzia główny podyktował rzut karny. Jedenastek nie zwykł marnować Damian Zając i tak było również w tym przypadku, nasz pomocnik pewnie pokonał bramkarza UNUM. W końcówce meczu Alabaster podwyższył jeszcze rozmiary zwycięstwa. Kolejną asystę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zaliczył Zając, a w polu karnym najwyżej główkował wprowadzony z ławki rezerwowych Marcin Krzysztyniak. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego w pole karne dogrywał Zając, strzał Dariusza Wiącka odbił bramkarz, lecz piłka trafiła do Marcina Krzysztyniaka, który zdobył swoją drugą bramkę. Dzięki temu zwycięstwu Alabaster awansował na 3. miejsce w tabeli. Cieszy zarówno wynik, jak i styl gry naszego zespołu. Na tle jednej z najlepszych A-klasowych drużyn podopieczni Grzegorza Liszki zaprezentowali się bardzo dobrze. Biało-niebiescy walczyli o każdy metr ciężkiego boiska, niejednokrotnie do upadłego. Za tydzień w derbach gminy Alabaster podejmie na własnym boisku Cresovię Krzeczowice.

UNUM Babice - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:4 (1:1)

17' Michał Trzyna (0:1)

19' Damian Sebzda (1:1)

66' Damian Zając (1:2)

80' Marcin Krzysztyniak (1:3)

90+4' Marcin Krzysztyniak (1:4)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Michał Jędryka, Kamil Dziedzic, Adrian Grządziel (82' Kacper Skóra) - Dawid Malik (60' Artur Koba), Damian Zając, Dariusz Wiącek, Michał Trzyna, Kamil Zięba (60' Mateusz Pleśniak) - Andrzej Gwizdała (60' Marcin Krzysztyniak), Marcin Futoma.