ZWYCIĘSTWO PO CIĘŻKIM MECZU

Drużyna seniorów Alabastru Łopuszka Wielka odniosła kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem podopieczni Grzegorza Liszki pokonali 2:1 drużynę z Majdanu Sieniawskiego.

Choć w tym meczu mierzyła się 3. i 14. drużyna tabeli to ta różnica na boisku nie była widoczna. Spotkanie przez pełne 90 minut było wyrównane. Już w 13. minucie ręką w polu karnym zagrał jeden z obrońców Alabastru, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Artur Kyć i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Alabaster starał się w tym meczu długo wymieniać piłkę i często się to udawało, jednak brakowało decydujących podań na połowie rywala. Na początku trzeciego kwadransa gry piłkę po rzucie rożnym wybili obrońcy gości, ta trafiła do Marcina Futomy, który kąśliwym strzałem trafił w samo okienko bramki i doprowadził do wyrównania. Do przerwy wynik się nie zmienił, mimo że obie strony gościły pod bramką przeciwnika. Po zmianie stron gra wyglądała podobnie jak w pierwszej części. W 72. minucie Michał Trzyna zobaczył drugą żółtą kartkę w tym meczu i już po raz drugi w tym sezonie osłabił swój zespół. Dwie minuty później przyjezdni mogli prowadzić, ale po efektownym strzale jednego z zawodników Aleksander Krzan sparował piłkę na poprzeczkę. W tej samej akcji chwilę później na prowadzenie wyszli biało-niebiescy. Andrzej Gwizdała obsłużył Damiana Zająca prostopadłym podaniem, a ten pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. W samej końcówce mający nóż na gardle goście próbowali jeszcze odmienić losy meczu, lecz czujni w defensywie byli piłkarze Alabastru. Podopieczni Grzegorza Liszki zdobyli trzy punkty, choć walka o nie kosztowała wiele sił. W tabeli wciąż pozostajemy na 3. miejscu, a już w niedzielę kolejny mecz z Gorliczanką Gorliczyna.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - WKS Majdan Sieniawski 2:1 (1:1)

13' Artur Kyć (0:1)

31' Marcin Futoma (1:1)

75' Damian Zając (2:1)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Adrian Grządziel (60' Krzysztof Rzepa), Jakub Hałys (46' Marcin Krzysztyniak), Artur Koba - Kacper Skóra (46' Dominik Futoma), Damian Zając, Kamil Dziedzic, Michał Trzyna, Mateusz Pleśniak (46' Kamil Zięba) - Andrzej Gwizdała (90' Wojciech Paszyński), Marcin Futoma.