BOLESNA PORAŻKA

Bardzo nieudanie rundę jesienną zakończyli piłkarze Alabastru. Na stadionie w Jagielle biało-niebiescy niespodziewanie ulegli miejscowej Zorzy 2:3 i ponieśli drugą z rzędu porażkę.

Rywale do meczu przystąpili w dziesięcioosobowym składzie, tym bardziej trudno zrozumieć tak słabą postawę biało-niebieskich, którzy po 45 minutach gry w przewadze przegrywali 0:3. Już w 5. minucie piłka trafiła do niepilnowanego Piotra Rachfała, który otworzył wynik meczu. Goście prezentowali się znacznie gorzej niż w dwóch poprzednich spotkaniach, tak w ataku, jak i w obronie. Dwie kolejne bramki padły po rzutach karnych, które pewnie egzekwował Piotr Rachfał kompletując hat-tricka. Po zmianie stron gospodarze grali już w komplecie, natomiast Alabaster szybko zdobył dwie bramki. Oba gole padły po rzutach rożnych, a na listę strzelców wpisywali się Kamil Sitek i Kamil Dziedzic. Niektórzy kibice oczami wyobraźni widzieli już Stambuł 2005 i inne słynne odrabianie strat, ale Zorza zwarła szyki i do końca meczu nie pozwoliła już na kolejne gole. W końcówce drugą żółtą kartkę dostał Dawid Półtorak, lecz i to nie pomogło biało-niebieskim wywieźć z Jagiełły choćby punktu.

Nasz zespół zakończył rundę jesienną sezonu 2021/22 na czwartym miejscu z dorobkiem 27 punktów, czyli o trzy mniej niż rok temu, jest to trzeci najsłabszy wynik na poziomie klasy A. Alabaster zanotował osiem zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki. Podopieczni Grzegorza Liszki mimo straty sześciu bramek w dwóch ostatnich kolejkach i tak dysponują najlepszą defensywą w lidze, która dopuściła do straty trzynastu goli. Najwyższe zwycięstwo miało miejsce w meczu z Błękitnymi Grzęska (5:0), co ciekawe wszystkie remisy biało-niebiescy zanotowali na wyjazdach z drużynami z czołówki, a obie porażki po wynikach 2:3. W biało-niebieskich barwach w minionej rundzie zagrało 26 zawodników, najwięcej minut zanotował Artur Koba - 1170, czyli wszystkie mecze od deski do deski. Najlepszym strzelcem naszego zespołu jest aktualnie Bartosz Dziedzic (7). Rozgrywki rundy wiosennej zostaną wznowione prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia.

LKS Zorza Jagiełła - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 3:2 (3:0)

5' Piotr Rachfał (1:0)

34' Piotr Rachfał (2:0)

39' Piotr Rachfał (3:0)

53' Kamil Sitek (3:1)

56' Kamil Dziedzic (3:2)

Alabaster w składzie: Marek Przepłata - Radosław Kielich (46' Andrzej Gwizdała), Kamil Dziedzic, Maciej Czepiel, Artur Koba - Kacper Szczygieł, Damian Zając, Kamil Sitek, Michał Trzyna, Mateusz Pleśniak - Ksawier Chmura