DERBY NA ZAKOŃCZENIE

Mecz ostatniej kolejki sezonu 2016/17 dla piłkarzy Alabastru będzie najważniejszym w sezonie. Derby z Cresovią Krzeczowice na własnym stadionie. Lokalni rywale zajmują miejsca na podium, a stawką meczu oprócz prestiżu w gminie Kańczuga będzie wicemistrzostwo klasy A. Cresovia zajmuje drugie miejsce w tabeli z przewagą trzech oczek nad biało-niebieskimi. Piłkarze z Krzeczowic królują w statystyce zdobytych bramek, do tej pory aż 88 razy trafiali do siatki. Najwięcej z nich zdobył Paweł Zięba, który pokonywał bramkarzy 19 razy. Przed tygodniem Cresovia pokonała Sokoła Studzian 6:2, Alabaster również wygrał, 5:1 ze Startem Mirocin. Jesienny mecz w Krzeczowicach gospodarze skromnie wygrali 1:0, a jedynego gola strzelił Piotr Liszewski. Ostatnie spotkanie Alabastru z Cresovią na stadionie w Łopuszce Wielkiej miało miejsce w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, padł wtedy wynik 3:1. Bez względu na wynik niedzielnego meczu podopieczni Grzegorza Liszki z pewnością zaliczą kończący się sezon do udanych. W najgorszym wypadku Alabaster zajmie w tabeli 3. miejsce. Jeśli jednak uda się wygrać różnicą co najmniej dwóch bramek wtedy to Alabaster wyprzedzi w tabeli zespół z Krzeczowic. Rozpoczęcie niedzielnego meczu zaplanowano na godzinę 17. Zapraszamy na trybuny.

Kolejka 26 - 17/18 czerwca

San Gorzyce - Start Mirocin