DESZCZOWA PORAŻKA

Nie było niespodzianki w meczu IV kolejki rozgrywek Klasy A. Alabaster, mimo nieco lepszej gry niż przed tygodniem, uległ na własnym boisku wyżej notowanemu GKS-owi Majdan Sieniawski 0:2.

Równo z wyjściem piłkarzy na boisko mocno rozpadało się nad stadionem w Łopuszce Wielkiej. Opady towarzyszyły zawodnikom niemal przez całą pierwszą połowę, znacznie utrudniając grę. W pierwszych fragmentach meczu lepiej w takich warunkach odnajdywali się goście, którzy swoją przewagę w pierwszym kwadransie udokumentowali bramką. W dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym główkował Krystian Niemczyk. Po tej bramce gra się wyrównała, biało-niebiescy zagościli kilka razy w polu karnym rywali, lecz lepsze sytuacje stwarzali rywale, pewnie interweniował Michał Kochman. Po zmianie stron deszcz nieco ustał i do ataku śmielej ruszyli przyjezdni, ale po kilkunastu minutach gra znów toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 69. minucie nieporadność w obronie Alabastru wykorzystał Paweł Brus ustalając wynik spotkania. Miejscowi zagrożenie stwarzali tylko po licznych stałych fragmentach gry, rzutach wolnych z okolic 25-30 metra oraz rzutach rożnych. Niestety, był to kolejny mecz, w którym żadnego z oddanych strzałów nie można uznać za groźny i biało-niebiescy kolejny mecz skończyli z zerowym dorobkiem bramkowym, pozostając jedyną drużyną w lidze, która nie dała rady pokonać bramkarza rywali. W tabeli skutkuje to spadkiem na 12. pozycję, a w kolejnym meczu ponownie zagramy u siebie, tym razem ze Startem Mirocin.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - GKS Majdan Sieniawski 0:2 (0:1)

15' Krystian Niemczyk (0:1)

69' Paweł Brus (0:2)

Alabaster w składzie: Michał Kochman - Radosław Kielich, Artur Koba, Sławomir Kaciuba, Kamil Zięba - Kacper Szczygieł, Krystian Posala (60' Łukasz Hołub), Sławomir Lewandowski, Piotr Chmura, Bartosz Zając (46' Dawid Kiełbowicz) - Ksawier Chmura (70' Krystian Skubisz)