KLASOWE ZWYCIĘSTWO

W przedostatnim meczu sezonu 2016/17 Alabaster zanotował kolejne zwycięstwo i w rundzie wiosennej była to już 9. wygrana. Biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Start Mirocin 5:1.

W 13. minucie ku uciesze miejscowej publiczności Adam Morąg wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Piłkarze Startu podrażnili jednak lwa, a egzekutorem okazał się Marcin Futoma. W 20. minucie trafił do siatki po podaniu Andrzeja Gwizdały, później podawał Damian Zając, a klasycznego hat-tricka skompletował w 38. minucie i znów asystował Gwizdała. Kilka minut po przerwie debiutancką bramkę w biało-niebieskich barwach strzelił Dariusz Wiącek. Ten sam zawodnik ustalił również wynik meczu po indywidualnej akcji w 73. minucie. Tym zwycięstwem Alabaster zapewnił sobie miejsce na podium na koniec sezonu. Wciąż jednak możliwe jest wicemistrzostwo klasy A. Aby tak się stało podopieczni Grzegorza Liszki muszą pokonać w derbach Cresovię Krzeczowice różnicą co najmniej dwóch goli.

Na jedną kolejkę przed końcem sezonu znamy już niemal wszystkie drużyny, które zagrają na jesień w klasie A. Wisłok Świętoniowa już jakiś czas temu zapewnił sobie powrót do 'Serie A' po rocznej przerwie. W walce o drugie premiowane awansem miejsce pozostają jeszcze Sobol Niżatyce i Błyskawica Rożniatów. Wiadomo również, że Zorza Zarzecze wraca do klasy okręgowej. Z V ligi na dwa mecze przed końcem pewne spadku do przeworskiej A-klasy są dwa zespoły: Promyk Urzejowice i Błękitni Grzęska. W ostatniej kolejce sezonu ciekawie w Żurawiczkach, gdzie miejscowy Żuraw podejmie Gorliczankę. Obie drużyny do ostatniej minuty będą walczyć o miejsce dające utrzymanie w naszej lidze. Trzecią drużyną wciąż realnie zagrożoną spadkiem do B-klasy jest Sokół Studzian. Z naszą ligą żegna się na pewno Wisełka Siennów oraz Piast Nowosielce.

Start Mirocin - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:5 (1:3)

13' Adam Morąg (1:0)

20' Marcin Futoma (1:1)

28' Marcin Futoma (1:2)

38' Marcin Futoma (1:3)

52' Dariusz Wiącek (1:4)

73' Dariusz Wiącek (1:5)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Adrian Grządziel (46' Damian Drapała), Kamil Krzan, Artur Koba - Kacper Skóra, Damian Zając, Marcin Krzysztyniak, Dariusz Wiącek, Mateusz Pleśniak - Andrzej Gwizdała, Marcin Futoma.