KROK PO KROKU

Pierwsze historyczne spotkanie w Woli Buchowskiej zakończone zwycięstwem. Alabaster pokonał beniaminka 2:1 i po raz pierwszy w tym sezonie zasiadł na fotelu lidera.

Biało-niebiescy podobnie jak w kilku poprzednich meczach zanotowali mocne otwarcie. Zanim jeszcze kibice zawiłymi drogami dotarli na stadion w Woli Buchowskiej Alabaster już prowadził. Pod koniec pierwszego kwadransa gry Bartosz Dziedzic otworzył wynik spotkania. Chwilę później Michał Trzyna trafił w poprzeczkę. Mimo przewagi podopiecznych Grzegorza Liszki i kilku groźnych strzałów wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po zmianie stron goście znów przycisnęli co szybko znalazło przełożenie na tablicy wyników. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na dalszym słupku skutecznie zamknął Michał Trzyna. W kolejnych minutach Alabaster zgodnie z oczekiwaniami często gościł pod bramką rywali, ale w decydujących momentach biało-niebiescy byli za mało konkretni. W obronie jednak nasz zespół grał bardzo pewnie nie dopuszczając do strzałów z obrębu pola karnego, gospodarze musieli zatem próbować z dystansu. I kilka razy Marek Przepłata popisywał się ładnymi paradami, ale w 84. minucie skapitulował po mocnym strzale Kacpra Sternika z szesnastu metrów. Miejscowi rzucili się jeszcze po remis, ale Alabaster spokojnie kontrolował jednobramkowe prowadzenie i po zakończeniu spotkania awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Kolejny mecz bez porażki, kolejny krok w górę tabeli. W następnej kolejce zagramy u siebie z Majdanem Sieniawskim.

Mecz był także czasem dwóch debiutów, po raz pierwszy w drużynie seniorów zagrał Bartosz Zając. Wojciech Przepłata, występujący wcześniej w barwach Nafty-Gaz Jodłówka i Żurawia Żurawiczki także pojawił się w końcówce spotkania. Do gry po długiej przerwie powrócił również Damian Zając pokazując, że ma jeszcze sporo do zaoferowania drużynie.

LKS Ostrovia Wola Buchowska - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:2 (0:1)

12' Bartosz Dziedzic (0:1)

56' Michał Trzyna (0:2)

84' Kacper Sternik (1:2)

Alabaster w składzie: Marek Przepłata - Maciej Czepiel, Kamil Dziedzic, Michał Jędryka, Artur Koba - Kacper Szczygieł (80' Jarosław Szumierz), Michał Trzyna, Kamil Sitek (80' Bartosz Zając), Bartosz Dziedzic, Mateusz Jóźwiak (83' Wojciech Przepłata) - Ksawier Chmura (46' Damian Zając)