PIERWSZY RAZ Z OSTROVIĄ

Zaległości odrobione, a więc ze spokojną głową Alabaster może spoglądać na nadchodzące mecze. A tych w tej rundzie pozostało jeszcze sześć, w najbliższym z nich biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z debiutantem w przeworskiej Klasie A, drużyną Ostrovii Wola Buchowska. Klub ten przez długi czas należał do grupy jarosławskiej, gdzie występował zarówno w Klasie A, jak i B. Dopiero przed sezonem 2020/21 i reorganizacją grup Ostrovia została przeniesiona do grupy przeworskiej i od razu w pierwszym sezonie wywalczyła awans z Klasy B ustępując jedynie ekipie Żurawia Żurawiczki. Po awansie jednak zespół z Woli Buchowskiej niemal od początku sezonu zamykał tabelę, dopiero w poprzedniej kolejce zdobył pierwsze punkty odnosząc zwycięstwo 3:1 z Majdanem Sieniawskim, co pozwoliło wskoczyć o jedną lokatę wyżej. Alabaster natomiast po ostatnim zwycięstwie 1:0 w zaległym meczu z Piastem przesunął się na pozycję wicelidera. Zespół niedzielnych rywali dysponuje najsłabszą aktualnie defensywą w lidze, podopieczni Grzegorza Liszki wręcz przeciwnie, bronią najlepiej, choć wśród drużyn z czołówki strzelają najmniej. Będzie to pierwsze spotkanie ligowe obu zespołów. Początek meczu o godzinie 15 na stadionie w Woli Buchowskiej.