LIDER WYRAŹNIE LEPSZY

Nie było niespodzianki w meczu XXIV kolejki pomiędzy Alabastrem i Gorliczanką Gorliczyna, czyli liderem rozgrywek. Goście wygrali pewnie i zasłużenie wynikiem 6:0.

Lider zgodnie z przewidywaniami od początku narzucił swój styl gry, Alabaster rzadko gościł pod bramką gości. Wynik w 11. minucie otworzył Jacek Kyciński strzałem z najbliższej odległości po dograniu z lewej strony. Najskuteczniejszy zawodnik rozgrywek kilka minut później podwyższył prowadzenie. Wynik pierwszej połowy w 40. minucie płaskim strzałem ustalił Hubert Bober. Po stronie gospodarzy najgroźniejszy strzał oddał Bartosz Dziedzic z rzutu wolnego. Po zmianie stron Gorliczanka szybko strzeliła czwartą bramkę, a hat-tricka skompletował Kyciński. Dwie ostatnie bramki przyjezdni zdobyli w odstępie dwóch minut. W 69. minucie na listę strzelców strzałem głową wpisał się Adrian Kojder, a zaraz później wynik końcowy ustalił Mikołaj Haloszka. Alabaster w ofensywie nie miał żadnych argumentów do strzelenia choćby honorowej bramki, a sytuację pogorszyła jeszcze druga żółta kartka Kamila Zięby w 82. minucie. Wygrała drużyna znacznie bardziej doświadczona, która w przypadku awansu z pewnością poradzi sobie w klasie okręgowej. Dla naszego młodego zespołu była to kolejna cenna lekcja, z której należy wyciągnąć wnioski. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która wywalczyła awans i zagra w Klasie A w przyszłym sezonie, po niedzielnym meczu tym zespołem okazał się Start Mirocin. Do Klasy B spadają natomiast Błękitni Wierzbna, którzy stracili matematyczne szanse na utrzymanie. W następnym meczu Alabaster zmierzy się na wyjeździe z Wisełką Siennów.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - LKS Gorliczanka Gorliczyna 0:6 (0:3)

11' Jacek Kyciński (0:1)

18' Jacek Kyciński (0:2)

40' Hubert Bober (0:3)

54' Jacek Kyciński (0:4)

69' Adrian Kojder (0:5)

71' Mikołaj Haloszka (0:6)

Alabaster w składzie: Artur Sochacki - Radosław Kielich, Michał Jędryka, Mateusz Sochacki, Maciej Czepiel, Artur Koba (78' Jarosław Szumierz) - Kacper Szczygieł (70' Krystian Skubisz), Łukasz Hołub (83' Przemysław Winiarz), Bartosz Dziedzic, Kamil Zięba - Piotr Chmura (65' Vitaliy Zamoyskyy)