POWALCZYĆ Z LIDEREM

Po dwóch wyjazdach czas na powrót na własne boisko. W ramach XXIV kolejki Alabaster podejmie na własnym boisku lidera rozgrywek, drużynę Gorliczanki Gorliczyna. Niedzielni rywale są najlepszym zespołem w tym roku, wygrali komplet meczów tracąc w nich jedynie trzy bramki. Gorliczanka wciąż walczy jednak o awans do klasy okręgowej z Wisełką Siennów, która ma identyczną liczbę punktów. W poprzednim spotkaniu zespół z Gorliczyny pokonał na własnym boisku Ostrovię Wola Buchowska 2:0. Alabaster w poprzedniej kolejce odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie jesiennej pokonując Błękitnych Wierzbna 4:3 i w tabeli plasuje się na 8. miejscu. W rundzie jesiennej mecz biało-niebieskich z Gorliczanką zakończył się remisem 1:1, a bramka dla Alabastru była trafieniem samobójczym Mateusza Śmiałka. Ostatnie spotkanie obu drużyn na stadionie w Łopuszce Wielkiej miało miejsce 19 września 2020 roku, goście wygrali wtedy 2:1. Gorliczanka poza najlepszą aktualnie defensywą dysponuje także najmocniejszą siłą ognia, zdobywając dotychczas aż 87 bramek, 32 z nich były dziełem Jacka Kycińskiego, najskuteczniejszego aktualnie zawodnika przeworskiej Klasy A. Jak widać wszystkie atuty w nadchodzącym spotkaniu są po stronie rywali, jednak ambicją i wolą walki Alabaster jest w stanie postawić się liderowi, futbol widział już niejedną podobną historię. Początek meczu w niedzielę o godzinie 17.