MINIMALNIE GORSI

UNUM Babice to zespół, który w VI kolejce zdołał przerwać trwającą od czterech spotkań serię meczów bez porażki naszej drużyny. Choć samo spotkanie było wyrównane, biało-niebieskim zabrakło szczęścia pod bramką rywali.

Spotkanie było zapowiadane jako starcie trzech najlepszych strzelców A-klasy. Z wymienianych przed meczem zawodników na boisku pojawił się tylko Damian Zając. Zarówno Michał Sycz jak i Marcin Futoma w tym meczu nie zagrali. Już pierwsza ofensywna akcja gospodarzy zakończyła się powodzeniem i Marek Pawłowski strzelił bramkę w 58. sekundzie spotkania. Dalsze minuty pierwszej połowy to wyrównana gra w środku pola, żaden z zespołów nie potrafił stworzyć sobie klarownej sytuacji. Pierwsza odsłona zakończyła się ze wskazaniem na UNUMistów, którzy więcej razy znajdowali się pod bramką debiutującego w seniorskiej drużynie biało-niebieskich Artura Koby. Od początku drugiej części to Alabaster minuta po minucie zdobywał przewagę i coraz śmielej atakował bramkę przeciwników. W 67. minucie z dystansu uderzał Kamil Zięba, piłkę zmierzającą pod poprzeczkę z trudem odbił Krystian Bielec. Na pięć minut przed końcem z boiska wyleciał Paweł Jureczko, który odepchnął Kamila Ziębę. Od tego momentu żółto-biało-czerwoni ograniczali się jedynie do wybijania piłki z dala od własnej bramki. Zmasowane ataki podopiecznych Grzegorza Liszki mogły doprowadzić do remisu w 90. minucie, ponownie Kamil Zięba strzelał zza "szesnastki" i tym razem trafił w poprzeczkę. Chwilę później sędzia zakończył ten mecz. Tym razem lepsi okazali się rywale, choć trzeba przyznać, że spotkanie było wyrównane i powinno zakończyć się podziałem punktów. W sobotę o godzinie 16 zagramy u siebie z Żurawiem Żurawiczki.

UNUM Babice - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:0 (0:0)

1' Marek Pawłowski (1:0)

Alabaster w składzie: Artur Koba - Kamil Krzan, Marcin Sykała (58' Damian Drapała), Sławomir Kaciuba (15' Dominik Futoma (58' Jakub Hałys)) - Adrian Grządziel, Arkadiusz Zięba, Rafał Bednarski, Damian Zając, Kamil Zięba - Krzysztof Rzepa, Kacper Skóra (80' Piotr Anioł).

Kolejka 6 - 18 września

San Gorzyce 3-0 Piast Nowosielce