PEŁNA KONTROLA

Alabaster wciąż niepokonany! Już trzynaście spotkań z rzędu biało-niebiescy nie schodzili z boiska pokonani. W niedzielę na stadionie w Rozborzu nasz zespół pewnie pokonał drużynę gospodarzy 3:0.

Podopieczni Grzegorza Liszki od samego początku mocno zaatakowali rywali, co bardzo szybko przyniosło wymierne efekty. W 4. minucie Andrzej Gwizdała wrzucił piłkę z autu, a nieporozumienie obrońców wykorzystał Damian Zając i strzelił pierwszą tej wiosny bramkę dla biało-niebieskich. Nie minęły dwie minuty a było już 0:2. Po składnej akcji Damian Zając obsłużył Dariusza Wiącka precyzyjnym podaniem, a nasz napastnik bez większych problemów pokonał bramkarza. Wydawało się, że mecz zakończy się pogromem, ale po dwóch szybkich ciosach gra się uspokoiła. W 22. minucie Kamil Dziedzic posłał długą piłkę z własnej połowy, a obrońca gospodarzy Tomasz Wróbel interweniował tak niefortunnie, że przelobował własnego bramkarza. Do przerwy wynik już się nie zmienił, choć okazje ku temu miały obie ekipy. Po zmianie stron obraz meczu nieco się wyrównał, piłkarze Błyskawicy częściej pojawiali się z piłką pod polem karnym Aleksandra Krzana, niewątpliwie sprzyjał im ku temu silny wiatr. Znów jednak tak samo jednym jak i drugim w decydujących momentach brakowało precyzji. Dla Alabastru najlepsze okazje mieli Marcin Futoma, Dariusz Wiącek i Michał Trzyna. Wynik do końca się nie zmienił i nasi piłkarze przywieźli kolejne trzy oczka. W tym meczu na boisku zameldowali się powracający do gry Krzysztof Rzepa (ostatni mecz 9. kwietnia zeszłego roku z Zorzą Jagiełła) i Łukasz Kielar (ostatni mecz z Gorliczanką Gorliczyna 17. października 2015 roku). Następny mecz biało-niebiescy rozegrają ze Startem Mirocin na własnym stadionie.

Błyskawica Rozbórz - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 0:3 (0:3)

4' Damian Zając (0:1)

6' Dariusz Wiącek (0:2)

22' Tomasz Wróbel (bramka samobójcza) (0:3)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan - Adrian Grządziel (67' Mateusz Pleśniak), Kamil Dziedzic, Artur Koba - Kamil Zięba (46' Krzysztof Rzepa), Michał Trzyna (80' Łukasz Kielar), Damian Zając, Marcin Krzysztyniak, Kacper Skóra (46' Marcin Futoma) - Andrzej Gwizdała (67' Dominik Futoma), Dariusz Wiącek.

Kolejka 15 - 8 kwietnia

Błyskawica Rozbórz 0-3 Alabaster Łopuszka Wielka
Sobol Niżatyce 0-3 Promyk Urzejowice
Sokół Studzian 3-4 Błękitni Grzęska
PKS UNUM Babice 1-0 Gorliczanka Gorliczyna
WKS Majdan Sieniawski 1-4 Cresovia Krzeczowice
Wisłok Świętoniowa 2-1 Zorza Jagiełła
Start Mirocin 2-0 San Gorzyce