OPÓŹNIONA INAUGURACJA

Z problemami zakończyliśmy rundę jesienną, kiedy to ciężko było dokończyć mecz z Zorzą Jagiełła. Z problemami rozpoczęła się również runda wiosenna. Z powodu fatalnych warunków atmosferycznych przełożono 14 serię gier. Z siedmiu zaplanowanych meczów odbyły się tylko dwa. Alabaster miał mierzyć się na inaugurację z drużyną Sanu Gorzyce, to spotkanie odbędzie się prawdopodobnie w środę 16 maja. W najbliższą niedzielę już chyba nic nie stanie na przeszkodzie by wznowić ligowe zmagania na stadionie w Rozborzu, gdzie Alabaster ma zagrać z miejscową Błyskawicą. W okresie przygotowawczym drużynę naszego najbliższego rywala opuścił Dawid Krupa oraz Tomasz Wywłoka, z wolnego transferu dołączył natomiast Tomasz Wróbel. Zespół Błyskawicy na półmetku sezonu zajmuje 10. miejsce z dorobkiem 14 punktów. Biało-niebiescy w tabeli są na drugim miejscu, ustępując jedynie Błękitnym Grzęska. Jesienią na stadionie w Łopuszce Wielkiej górą był Alabaster skromnie wygrywając 1:0, a jedyną bramkę zdobył wówczas Mateusz Pleśniak. Ostatni mecz obu drużyn na stadionie w Rozborzu odbył się 2 października 2016 roku, gospodarze również wygrali 1:0. Najlepszym strzelcem Błyskawicy jest Daniel Tarociński, który dotychczas zdobył 6 bramek, dla porównania najlepszy snajper biało-niebieskich Damian Zając pokonywał bramkarzy rywali aż 14 razy. Początek niedzielnego meczu zaplanowano na godzinę 16.