POJEDYNEK Z BŁĘKITNYMI

Połowa października to czas, w którym należy już powoli przygotowywać się do zakończenia rundy. Przed Alabastrem ostatnia faza rundy jesiennej, w której czekają nas dwa mecze z drużynami z dołu tabeli oraz dwa z wysoko notowanymi rywalami. Najpierw jednak biało-niebiescy zmierzą się z teoretycznie najsłabszym rywalem, drużyną Błękitnych Wierzbna, która po dziewięciu kolejkach zamyka ligową tabelę z dorobkiem czterech punktów. W poprzednim spotkaniu nasi niedzielni rywale ulegli Ostrovii Wola Buchowska 1:2. Alabaster natomiast w identycznym stosunku pokonał GKS Majdan Sieniawski i wciąż zajmuje pierwsze miejsce. Podopieczni Grzegorza Liszki we wtorek powiększyli przewagę nad wiceliderem do dwóch punktów, a wszystko za sprawą walkowera w meczu Błyskawicy Rożniatów z Błyskawicą Rozbórz na korzyść drugiej z tych drużyn. Poprzednie spotkanie Alabastru z Błękitnymi Wierzbna odbyło się pod koniec czerwca, nasz zespół w ulewnym deszczu triumfował po bramkach Kamila Sochy i Dawida Bawora. Błękitni dysponują najsłabszą obecnie ofensywą w lidze, w niedzielne popołudnie faworyt może być tylko jeden. Początek spotkania o godzinie 15 na stadionie w Łopuszce Wielkiej.