WCIĄŻ NA ZWYCIĘSKIM SZLAKU

Dziesięć spotkań, nadal bez porażki. Alabaster w niedzielne popołudnie przedłużył serię meczów bez porażki pokonując na własnym stadionie Błękitnych Wierzbna w identycznym stosunku jak niespełna cztery miesiące wcześniej, 2:0.

Cały mecz można określić jako festiwal niewykorzystanych sytuacji z obu stron. Biało-niebiescy szybko otworzyli wynik meczu, w polu karnym faulowany był Piotr Chmura, a rzut karny wykorzystał Michał Jędryka. W kolejnych minutach gospodarze mieli sporo okazji do podwyższenia prowadzenia, najlepszych z nich nie wykorzystali Piotr Chmura, Mateusz Jóźwiak i Dominik Futoma i do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Po zmianie stron zdecydowanie bardziej odważnie grali goście i to oni raz po raz zagrażali bramce Marka Przepłaty. Błękitni wykorzystywali ospałość i nieporozumienia w obronie Alabastru i zasłużyli na co najmniej jednego gola. Mimo, że rywale trafili kilka razy w obramowanie bramki piłka do siatki wpaść nie chciała, a w ostatnim kwadransie spotkania po jednej z kontr wynik ustalił Bartosz Dziedzic. Biało-niebiescy dopisali do konta kolejne trzy punkty, ale prawdziwe wyzwania dopiero nadchodzą, w dwóch najbliższych spotkaniach nasz zespół zmierzy się z drugą i trzecią drużyną tabeli i taka gra z pewnością nie wystarczy do zachowania pozycji lidera. Już w sobotę biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z Gorliczanką.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - LKS Błękitni Wierzbna 2:0 (1:0)

10' Michał Jędryka (1:0)

75' Bartosz Dziedzic (2:0)

Alabaster w składzie: Marek Przepłata - Maciej Czepiel, Kamil Dziedzic, Michał Jędryka, Artur Koba - Dominik Futoma (80' Bartosz Zając), Bartosz Dziedzic, Damian Zając (90' Kacper Szczygieł), Kamil Sitek, Mateusz Jóźwiak (65' Kamil Kwolek) - Piotr Chmura (60' Ksawier Chmura)