PORAŻKA PO BEZBARWNEJ GRZE

Drugi w tym roku mecz i pierwsza ligowa porażka. W spotkaniu XVI kolejki Alabaster uległ na stadionie w Rozborzu miejscowej drużynie Błyskawicy 0:3.

Alabaster przystąpił do tego meczu z jedną zmianą w składzie w porównaniu do meczu z UNUM Babice, Macieja Czepiela zastąpił Mateusz Sochacki, który po raz pierwszy zagrał w podstawowej jedenastce. Niestety wśród naszych zawodników od początku spotkania było widać brak rytmu meczowego i zgrania. Biało-niebiescy mieli spore problemy, żeby utrzymać się przy piłce na połowie rywali, popełniali także dużo prostych błędów. Rywale prezentowali raczej przeciętny poziom, lecz i to wystarczyło, aby w pierwszej połowie zdobyć dwie bramki. W obu przypadkach na listę strzelców wpisał się Kamil Goń. W przerwie trener Łukasz Hołub dokonał dwóch zmian i faktycznie w pierwszych minutach po zmianie stron Alabaster mógł zdobyć bramkę kontaktową. Tak się jednak nie stało i to gospodarze zdobyli trzecią bramkę, zamykając właściwie mecz. Była to także pierwsza ligowa porażka pod wodzą nowego trenera. W tabeli Alabaster spadł na piąte miejsce, a w najbliższym czasie biało-niebieskich czekają dwa mecze na własnym stadionie, najbliższy w środę 20 kwietnia, kiedy przeciwnikiem będzie Błyskawica Rożniatów.

RKS Błyskawica Rozbórz - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 3:0 (2:0)

22' Kamil Goń (1:0)

34' Kamil Goń (2:0)

58' Sebastian Goń (3:0)

Alabaster w składzie: Artur Sochacki - Radosław Kielich, Michał Jędryka, Mateusz Sochacki, Artur Koba - Kacper Szczygieł (80' Krystian Skubisz), Bartosz Dziedzic, Łukasz Hołub (65' Wojciech Malik), Sławomir Lewandowski (46' Kamil Kwolek), Bartosz Zając (46' Ksawier Chmura) - Piotr Chmura