POJEDYNEK W ROZBORZU

Ze względu na warunki atmosferyczne nie udało się zainaugurować rundy wiosennej na własnym stadionie. Mecz z Błyskawicą Rożniatów został przełożony na 20 kwietnia (środa), co oznacza, że nasz zespół czeka nieco krótsza przerwa świąteczna. Najbliższy mecz powinien jednak odbyć się zgodnie z planem, w Rozborzu Alabaster zmierzy się z miejscową Błyskawicą. W poprzedniej kolejce piłkarze z Rozborza także przymusowo odpoczywali, gdyż ich spotkanie z Ostrovią także zostało odwołane. Na inaugurację rundy wiosennej Błyskawica pokonała Żurawia Żurawiczki 1:0, a w tabeli ligowej zajmuje 9. miejsce z dorobkiem siedemnastu punktów. Alabaster w swoim poprzednim meczu zremisował z UNUM Babice 1:1 i wciąż plasuje się tuż za podium. W rundzie jesiennej na stadionie w Łopuszce Wielkiej biało-niebiescy wygrali 2:1 po bramkach Michała Trzyny i Ksawiera Chmury. Poprzednie spotkanie obu drużyn na stadionie w Rozborzu odbyło się 30 maja 2021 roku, wówczas padł remis 2:2. Niedzielny mecz także zapowiada się wyrównanie, jego początek zaplanowano na godzinę 16.