PORAŻKA W DERBACH

W meczu XXIII kolejki przeworskiej A klasy Alabaster przegrał na wyjeździe z Cresovią Krzeczowice 1:3. Tym samym biało-niebiescy praktycznie pogrzebali swoje szanse na zwycięstwo w lidze.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy już po sześciu minutach prowadzili za sprawą Adama Chliszcza. W 18. Minucie przed polem karnym miejscowych faulowany był Marcin Krzysztyniak. Z rzutu wolnego precyzyjnie przymierzył Damian Zając i doprowadził do wyrównania. Przed przerwą nie padła już żadna bramka, ale okazji nie brakowało. Po zmianie stron przewagę mieli gospodarze, lecz nie potrafili tego udokumentować. W 55. Minucie Piotr Białogłowski obejrzał swoją drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Przez kilka minut grę prowadzili biało-niebiescy, dochodząc do sytuacji strzeleckich. Kilkanaście minut później grający w osłabieniu miejscowi wyszli na prowadzenie. Podanie z prawej strony boiska wykorzystał Andrzej Zając. Pięć minut później siły na boisku się wyrównały, Marcin Krzysztyniak otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał udać się do szatni. W samej końcówce Cresovia jeszcze powiększyła rozmiary zwycięstwa. Z najbliższej odległości piłkę dobił Krystian Motyka. Należy dodać, że sędziowanie w tym meczu stało na żenująco niskim poziomie. Sędzia główny często podejmował decyzje niezgodne z duchem gry, przeszkadzając obu drużynom. W niedzielę zagramy u siebie z Sokołem Studzian.

Cresovia Krzeczowice - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 3:1 (1:1)

6’ Adam Chliszcz (1:0)

18’ Damian Zając (1:1)

67’ Andrzej Zając (2:1)

89’ Krystian Motyka (3:1)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan – Krzysztof Rzepa, Kamil Dziedzic, Adrian Grządziel (80’ Kacper Skóra) – Marcin Futoma, Damian Zając, Marcin Krzysztyniak, Michał Trzyna, Kamil Zięba – Mateusz Pleśniak (46’ Dominik Futoma), Andrzej Gwizdała