WYJAZDOWE DERBY

Sezon 2017/18 powoli zmierza ku końcowi, rozpoczyna się jego ostatnia część. W meczu XXIII kolejki przeworskiej A klasy Alabaster rozegra wyjazdowy mecz z Cresovią Krzeczowice. Najbliższy rywal zajmuje 6. miejsce w tabeli i dotychczas zgromadził 40 punktów. Alabaster ma ich o trzynaście więcej, co daje pozycję wicelidera. W poprzedniej kolejce piłkarze z Krzeczowic bezbramkowo zremisowali z Gorliczanką Gorliczyna. Biało-niebiescy natomiast pokonali UNUM Babice 4:2. Identycznym wynikiem zakończył się również jesienny mecz z Cresovią, dla Alabastru po dwie bramki strzelili Andrzej Gwizdała i Damian Zając. Ostatnim razem kiedy Alabaster grał na stadionie w Krzeczowicach przegrał mecz 0:1, a było to 6 listopada 2016 roku. Trzynaście bramek w tym sezonie ma na swoim koncie najlepszy strzelec Cresovii, Dariusz Garbarz (strzelał również w barwach Błękitnych). Dla porównania najlepszy w naszej drużynie pod tym względem Damian Zając zgromadził 20 trafień. Na stadionie w Krzeczowicach na pewno nie zabraknie emocji, początek meczu o godzinie 17.