MINIMALNA PORAŻKA

Po raz trzeci w tym sezonie po meczu wyjazdowym Alabaster schodzi z boiska pokonany wynikiem 1:0. Dzisiejsza porażka jest jednak najbardziej dotkliwa, przegrywamy mecz derbowy z Cresovią Krzeczowice. XIII kolejka zakończyła udaną rundę jesienną.

Od pierwszej minuty atmosfera między piłkarzami była napięta i sędzia często musiał używać gwizdka. Licznie sypały się też kartki. Również od początku na boisku oglądaliśmy przewagę piłkarzy Cresovii. W 28. minucie w bocznej strefie boiska o piłkę z obrońcą gospodarzy walczył Marcin Futoma, sędzia odgwizdał faul naszego napastnika, a później pokazał mu czerwony kartonik. Trudno pogodzić się z tą decyzją, bo obaj zawodnicy mocno pracowali rękami i werdykt sędziego był mocno krzywdzący dla naszej drużyny. W liczebnej przewadze miejscowi grali tylko przez 8 minut, wtedy to Paweł Zięba otrzymał drugą żółtą kartkę i siły na boisku się wyrównały. Przed przerwą gospodarze mogli udokumentować swoją przewagę bramką, Andrzej Zając trafił w słupek. Biało-niebiescy w pierwszej połowie ani razu nie sprawdzili umiejętności bramkarza rywali. Kontuzji w pierwszej części doznał Aleksander Krzan i po przerwie między słupkami biało-niebieskiej bramki stanął Artur Koba. Na początku drugiej połowy dwukrotnie z rzutów wolnych strzelał Damian Zając, lecz nie powtórzył on wyczynu sprzed tygodnia. Później znów to Cresovia miała przewagę i po stracie w środku pola i późniejszym błędzie ustawienia naszej obrony jedyną bramkę w meczu zdobył Piotr Liszewski. Do końca meczu podopieczni Grzegorza Liszki próbowali doprowadzić do wyrównania, głównie po stałych fragmentach gry. Swoje okazje mieli też miejscowi, ale wynik nie uległ zmianie. Cresovia stworzyła więcej sytuacji podbramkowych i przez całe spotkanie była po prostu lepsza. Widowisko w Krzeczowicach nie mogło się podobać kibicom, wiele było nieczystych zagrań, złośliwości i fauli i tylko jedna bramka. Rundę jesienną kończymy na dobrym 4. miejscu. Szersze podsumowanie rundy już wkrótce.

Cresovia Krzeczowice - KKS Alabaster Łopuszka Wielka 1:0 (0:0)

56' Piotr Liszewski (1:0)

Alabaster w składzie: Aleksander Krzan (46' Artur Koba) - Sławomir Kaciuba (75' Adrian Grządziel), Marcin Sykała, Maciej Czepiel - Krzysztof Rzepa, Arkadiusz Zięba, Damian Drapała (80' Andrzej Gwizdała), Damian Zając, Kamil Zięba - Kacper Skóra (46' Rafał Bednarski).

Kolejka 13 - 6 listopada

Start Mirocin 4-3 San Gorzyce
Cresovia Krzeczowice 1-0 Alabaster Łopuszka Wielka
WKS Majdan Sieniawski 5-1 Sokół Studzian
Piast Nowosielce 1-3 Zorza Zarzecze
Zorza Jagiełła 1-1 Błyskawica Rozbórz
Gorliczanka Gorliczyna 2-2 Żuraw Żurawiczki
Wisełka Siennów 4-3 PKS UNUM Babice