PORAŻKA Z OSTROVIĄ

Mecz VI kolejki sezonu 2022/23 zakończył się czwartą z rzędu porażką Alabastru. W niedzielne popołudnie na stadionie w Łopuszce Wielkiej gospodarze ulegli Ostrovii Wola Buchowska 1:2.

Mecz od początku nie ułożył się po myśli biało-niebieskich, już w 4. minucie Szymon Kojder dał prowadzenie Ostrovii strzałem z rzutu karnego. Kolejne minuty pierwszej połowy były wyrównane, gospodarze prezentowali się znacznie gorzej niż w poprzednim spotkaniu i pozwolili rywalom na strzelenie drugiej bramki, w 28. minucie centrostrzał Dariusza Siwika zaskoczył Michała Kochmana. Najgroźniej pod bramką Arkadiusza Chmury przed przerwą było po strzale Kacpra Szczygła z rzutu wolnego. W drugiej połowie po dokonaniu kilku korekt Alabaster wyglądał nieco lepiej, często składnie atakując. Groźnie strzelał Bartosz Zając, Dawid Kiełbowicz wymanewrował bramkarza, lecz trafił w jednego z obrońców, kotłowało się po stałych fragmentach gry. Dopiąć swego udało się dopiero w 82. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Ksawier Chmura. Po tym wydarzeniu nasz napastnik chciał zabrać piłkę i szybko wrócić na środek boiska, lecz został powalony przez bramkarza gości za co ten otrzymał czerwoną kartkę. Grający w przewadze miejscowi ruszyli po remis, lecz zamiast bramek posypały się kontuzje. Ksawier Chmura nabawił się kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry do końca rundy jesiennej, a Kamil Zięba doznał makabrycznie wyglądającego rozcięcia głowy. Alabaster z jednym punktem na koncie utkwił na 13. miejscu w tabeli, a w kolejnym spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z Piastem Nowosielce.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - LKS Ostrovia Wola Buchowska 1:2 (0:2)

4' Szymon Kojder (0:1)

28' Dariusz Siwik (0:2)

82' Ksawier Chmura (1:2)

Alabaster w składzie: Michał Kochman - Jakub Leniar, Sławomir Kaciuba (65' Krystian Futoma), Artur Koba, Kamil Zięba - Dawid Kiełbowicz (70' Krystian Skubisz), Krystian Posala (46' Bartosz Zając), Piotr Chmura, Sławomir Lewandowski, Kacper Szczygieł (75' Łukasz Rząsa) - Vitaliy Zamoyskyy (46' Ksawier Chmura (90' Jarosław Szumierz))