PREMIEROWA VICTORIA

Aż do VIII kolejki sezonu trzeba było czekać na pierwszy tryumf biało-niebieskich w sezonie 2022/23. W niedzielne popołudnie Alabaster pokonał Błyskawicę Rozbórz 2:1 notując pierwsze zwycięstwo tej jesieni.

Oba zespoły rozpoczęło to spotkanie niemrawo, w dwóch pierwszych kwadransach lepsze okazje stworzyli sobie miejscowi. Najbliżej otwarcia wyniku byli najpierw Vitaliy Zamoyskyy po mocnym strzale z woleja, a chwilę później kilku centymetrów zabrakło Kacprowi Szczygłowi, aby z bliskiej odległości skierować futbolówkę do siatki. Na pięć minut przed przerwą dryblujący Kamil Zięba został sfaulowany w odległości 17 metrów od bramki gości, a z rzutu wolnego idealnie przymierzył Kacper Szczygieł i biało-niebiescy schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Niestety już w pierwszej akcji po zmianie stron piłkarze Błyskawicy wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił Kamil Goń i na tablicy wyników widniał remis. W 58. minucie Alabaster ponownie prowadził, po mocnym wrzucie piłki z autu Vitaliy Zamoyskyy posłał piłkę nad interweniującym golkiperem sprytnym strzałem głową. Wydawało się, że biało-niebiescy będą kontrolować grę, ale siedem minut później musieli grać w osłabieniu, Artur Koba taktycznym faulem powstrzymał wychodzącego na czystą pozycję napastnika Błyskawicy i obejrzał czerwoną kartkę. Przyjezdni wyczuli swoją szansę i mocniej ruszyli do przodu, Alabaster jednak zwarł szyki i mądrze bronił. Goście oddali jedynie dwa groźne strzały, jeden niecelny, przy drugim pewnie interweniował Michał Kochman. Biało-niebiescy nie skupiali się jedynie na obronie, często kontrowali zagrywając piłki na skrzydła. W końcówce siły na boisku się wyrównały, gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Andrzej Krawczyk. Po typowym meczu walki biało-niebiescy zdobyli pierwsze trzy punkty. Nasz zespół zostawił sporo sił na boisku i zasłużył na to zwycięstwo, które poprawiło nieco sytuację w tabeli pozwalając zbliżyć się na dwa punkty do Błękitnych Grzęska. W następnym meczu Alabaster zagra na wyjeździe z Zorzą Jagiełła.

KKS Alabaster Łopuszka Wielka - RKS Błyskawica Rozbórz 2:1 (1:0)

40' Kacper Szczygieł (1:0)

47' Kamil Goń (1:1)

58' Vitaliy Zamoyskyy (2:1)

Alabaster w składzie: Michał Kochman - Radosław Kielich, Jakub Leniar, Sławomir Kaciuba (70' Bartosz Zając), Artur Koba - Kacper Szczygieł (50' Radosław Mołoń), Łukasz Hołub (90' Jarosław Szumierz), Krystian Futoma (62' Dawid Kiełbowicz), Kamil Zięba - Piotr Chmura, Vitaliy Zamoyskyy (85' Krystian Skubisz)