STRUMYK PO SIEDMIU LATACH PRZERWY

Druga kolejka sezonu 2022/23, drugi mecz u siebie. W sobotnie popołudnie Alabaster zmierzy się z beniaminkiem rozgrywek Klasy A, drużyną Strumyka Hawłowice. W poprzednim sezonie najbliższy rywal biało-niebieskich do ostatniej kolejki bił się o awans z Huraganem Rozbórz Długi i ostatecznie tę promocję wywalczył. Na inaugurację sezonu piłkarze z Hawłowic pokonali stałych bywalców Klasy A, drużynę UNUM Babice, wynikiem 2:0. Identyczny rezultat padł w pierwszym w tym sezonie meczu Alabastru, nasz zespół uległ Żurawiowi Żurawiczki. Po raz ostatni obie drużyny rywalizowały w tej samej klasie rozgrywkowej w sezonie 2014/15, w którym to nasz zespół świętował awans do Klasy A. Wtedy na stadionie w Hawłowicach przyjezdni wygrali aż 10:1, natomiast na stadionie w Łopuszce Wielkiej, który będzie areną nadchodzących zmagań, padł remis 2:2. Od tamtej pory sporo się jednak w obu klubach zmieniło i sobotnie starcie będzie zupełnie nową historią, pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17.